Про це глава держави повідомив у Telegram.
«Доручив Міністерству оборони, Генштабу та Кабміну запропонувати рішення, щоб вильоти носіїв "кинджалів" не паралізували країну на години», — зазначив Зеленський.
На Ставці також порушували питання забезпечення Сил оборони наступного року. Була доповідь міністра оборони Рустема Умєрова про потреби українських бійців у техніці, ракетах, боєприпасах, обладнанні та послугах — в усьому необхідному для подальшої деокупації України.
Умєров говорив про реалізацію поточних контрактів, а також контрактування на 2023 рік — як із вітчизняним оборонно-промисловим комплексом (ОПК), так і з закордонними постачальниками. Міністр доповідав і щодо систематизації очікуваної міжнародної технічної допомоги.
Зеленський також заслухав доповідь міністра стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна про нарощування обсягів виробництва на підприємствах вітчизняного ОПК. Також він розповів про поточний стан і перспективи багаторічної ракетної програми, ухваленої у 2021 році.
Під час Ставки також ішлося про ситуацію на фронті — в районі Лимана, Бахмута, Авдіївки, Херсонщини. Були доповіді від головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, командувачів Олександра Сирського, Олександра Тарнавського, Едуарда Москальова та Юрія Содоля.
Вильоти носіїв «кинджалів»
росія регулярно запускає в небо свої радянські винищувачі МіГ, які можуть бути носіями аеробалістичних ракет з можливістю нести ядерний заряд Х-47М2 «Кинджал». Під час зльотів МіГів у всіх регіонах України вмикають повітряну тривогу. Раніше вона в середньому тривала до години, але останнім часом такі тривоги стали затяжними.
Як розповідав речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат, російсько-окупаційні війська наразі відпрацьовують дозаправлення в повітрі своїх літаків, через це повітряні тривоги стали тривати по 2,5-3 години.