Житель Сарн під приводом гуманітарної допомоги ввіз в Україну 25 автомобілів

Житель Сарн під приводом гуманітарної допомоги ввіз в Україну 25 автомобілів
0
Житель Сарн під приводом гуманітарної допомоги ввіз в Україну 25 автомобілів

Поліцейські провели понад 200 різних експертиз. Вартість транспортних засобів становить понад 5,3 мільйона гривень. Фігуранту загрожує до 11 років позбавлення волі.

 

Задокументували протиправну діяльність 60-річного сарненчанина слідчі слідчого управління ГУНП спільно з оперативниками управління стратегічних розслідувань, співробітниками СБУ регіону за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.

 

Правоохоронці встановили, що чоловік, будучи волонтером благодійної організації, протягом 2024 року самостійно підшуковував транспортні засоби. Після узгодження усіх деталей, організовував ввезення автівок з країн ЄС, декларував їх на митницях як гуманітарну допомогу та продавав військовим.

 

Таким чином, 60-річний чоловік за 25 «пригнаних» автомобілів уникнув сплати митних платежів на 4 819 973 гривень.

 

Слідчі повідомили жителю Сарн про підозру у вчинені злочинів, передбачених ч.2 ст.201-4 КК України (контрабанда, вчинена у  великому розмірі) та ч.1 ст.212 КК України (умисне ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене особою, яка зобов’язана їх сплачувати, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах).

 

Суд обрав запобіжний захід — тримання під вартою з правом внесення застави, яким він скористався.

 

Триває досудове розслідування, зокрема й про ввезення до України під приводом гуманітарної допомоги ще 56 транспортних засобів.

 

Крім того, вирішується питання про повідомлення зловмиснику про підозру ще й за ч.2 ст.222 КК України (шахрайство з фінансовими ресурсами, які завдали великої матеріальної шкоди та вчинені повторно).

0
Кримінал
Найцікавіші матеріали
У Рівному заочно судитимуть бойовика терористичної організації так званої «лнр»
0
Читати далі
У Рівному вночі горіла автівка
0
Читати далі
146 жінок Рівненщини отримали у травні почесне звання «Мати-героїня»
0
Читати далі
У Рівному засудили чоловіків за постачання психотропів у місця позбавлення волі
0
Читати далі
«Доступні ліки» можна замовити через Укрпошту
0
Читати далі
У Рівному заочно засуджено бойовика терористичної організації «лнр»
0
Читати далі
Понад 700 дітей загинули в Україні від початку повномасштабного вторгнення росії
0
Читати далі
В Україні запустили Північний обхід Рівного до польського кордону
0
Читати далі
Надзвичайники врятували двох оленят із вогняної пастки
0
Читати далі