Зовсім скоро, купюра в тисячу гривень і на Рівненщині

Зовсім скоро, купюра в тисячу гривень і на Рівненщині
1
Зовсім скоро, купюра в тисячу гривень і на Рівненщині

На лицьовій стороні буде портрет Володимира Вернадського. 

Національний банк від 25 жовтня 2019 року вводить у обіг банкноту нового найвищого номіналу – 1 000 гривень.

 Про це повідомила пресслужба НБУ. Про це пише ТСН.

Як зазначається, на лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського.

"Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році", – повідомив Яків Смолій, голова НБУ.

На зворотній стороні буде надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.


Окрім цього, за розміром і кольором банкнота номіналом у тисячу гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

"Нова банкнота поєднала у собі провідні технології дизайну і захисту, – зазначив Яків Смолій. – За дизайном ця банкнота наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні – оновлені 20, 100 та 500 гривень".

Банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту:

"віконна" захисна стрічка – частково введена в товщу паперу полімерна стрічка, що має відповідний колір (пурпурний) та яскраво виражений комбінований оптично-змінний ефект. Стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. При зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінематичний ефект – змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки;
оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи кольорів (від золотистого кольору до нефритового). 

1
Наука і технології
Найцікавіші матеріали
Викрав з магазину 100 тисяч гривень: у Рівному затримали зловмисника
0
Читати далі
На Рівненщині викрито жителя Волині на незаконному перевезенні боєприпасів
0
Читати далі
У США оголосили лауреатів премії «Оскар»
0
Читати далі
Проросійський агітатор і «Брати-мусульмани»: в Україні може діяти небезпечне угруповання
0
Читати далі
У Рівному підлітки знімали відео під російську музику на фоні портретів полеглих воїнів
0
Читати далі
На Рівненщині чоловіка вкусила змія
0
Читати далі
Український борець зійшов з пʼєдесталу під час звучання російського гімну
0
Читати далі
Два чоловіки з Рівненщини та Прикарпаття збували контрафактні електронні сигарети
0
Читати далі
У Вараському районі внаслідок ДТП травмувався неповнолітній водій мотоцикла
0
Читати далі