0
610
0

Соціологічна група «Рейтинг» у липні 2017 року провела дослідження на тему "Ставлення українців до створення Єдиної Помісної Церкви"

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше  2,2%. Терміни проведення: 8-16 липня 2017 р.

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у липні 2017 року,  37% опитаних підтримують створення Єдиної Помісної церкви в Україні. 18% – проти цієї ініціативи, по 23% заявили, що їм або байдуже це питання, або взагалі не визначилися із відповіддю.

У порівнянні із 2014 роком практично не змінилася кількість тих, хто виступає за об’єднання Церков, водночас у півтора рази зменшилася кількість противників цієї ідеї. Разом з тим зросла кількість тих, хто не має чіткої позиції у цьому питанні.

Найбільшу підтримку створення Єдиної помісної Церкви має у середовищі представників Української Греко-Католицької Церкви (66%) та Української Православної Церкви Київського Патріархату (61%). Натомість серед прихожан Української Православної Церкви (МП) більше противників цієї ідеї (42%) аніж прихильників (23%). Водночас для 36% представників УПЦ МП або байдуже до цього питання, або ж вони не мають на нього відповіді. Серед інших категорій віруючих переважають ті, хто не має чіткої позиції щодо такої ініціативи.

Об’єднання церков має найбільшу підтримку на Заході (61%). У Центрі цю ідею підтримують 40%, не підтримують 17%, 43% не мають позиції. На Півдні за створення Єдиної Церкви 24%, проти – 25%, інші – або ж байдужі (33%) або ж вагаються з відповіддю (19%). На Сході ця ідея користується підтримкою у 11% опитаних, проти неї 20%. 40% не змогли надати відповідь, 29% – висловили байдужість.

Ідею об’єднання Церков більш схильні підтримувати старші респонденти, жінки, ті, у кого вища освіта, та більш забезпечені.

Дві третини тих, хто підтримує ідею об’єднання, висловилися за створення Єдиної Помісної Церкви на базі УПЦ КП, 16% – за об’єднання на базі УГКЦ, 7% – УПЦ МП.

Переважна більшість прихожан УПЦ КП та УГКЦ бачать об’єднання на основі своїх Церков. Натомість у середовищі представників УПЦ МП лише трохи більше половини за об’єднання навколо УПЦ МП, а чверть – за об’єднання на базі УПЦ КП. Серед віруючих, які не віднесли себе до жодної із конфесій, дві третини за об’єднання на базі УПЦ КП.

У порівнянні із 2014 роком практично не збільшилася кількість прихожан УПЦ КП та УГКЦ. Натомість прихильників УПЦ МП поменшало (3 22% до 17%). Разом з тим, зросла кількість тих, хто вважає себе віруючим, але не відносить до жодної із конфесій (з 24% до 31%).

Найбільше представників УПЦ КП на Заході, у Центрі та на Півдні країни, найменше – на Сході. Основний базис УГКЦ – на Заході, УПЦ МП – на Сході.

0
# дослідження # Україна # єдина помісна церква
137
Юрій Вірт про перемогу рівненського "Вереса" над "Буковиною"
Забивши два м'ячі ще до перерви, рівненський "Верес" на власному полі здобув переконливу перемогу над чернівецькою "Буковиною". Тим самим рівняни перервали двоматчеву програшну серію у чемпіонаті України.
0
76
Станіслав Гончаренко про стартову перемогу “Кардинала-Рівне” в сезоні
Ведучи у рахунку – 2:0 на старті другої половини матчу, рівняни дозволили супернику відквитати один гол. До кінця матчу точилася серйозна боротьба, в якій більше шансів забити мали все ж господарі. Втім, рахунок на табло – не змінився.