"Квасилів ніхто не хоче". Сільські голови Рівненського району розповіли про перспективи

0
6760
0
"Квасилів ніхто не хоче". Сільські голови Рівненського району розповіли про перспективи

16 листопада У Рівненській РДА відбулось засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Рівненського району. Голова Володимир Пилипчук вирішив почути як йдуть справи з ОТГ в районі. І вияснилось що "середньо". Проте, ми вирішили проінформувати жителів усього району, що ж коїться з реформою децентралізації сьогодні і хто до кого та по що :

Шпанівська ОТГ, що включає в себе Житинську та Шпанівську сільські ради, має готові всі документи, і чекають на затвердження від Кабміну, і від ЦВК, щоб 29 квітня провести вибори.

Олександрійська громада  у складі 3х сіл (Олександрія, Забороль, Кустин) у вересні проголосували за створення. Зараз вирішується, чи хочуть до них приєднатись Новоукраїнка і Шубків. Після грудня подадуть документи на область про створення, і за Шпанівською ОТГ хочуть йти на вибори. До нового року Шпанів та Олександрія остаточно визначаться зі складом.

Біла Криниця хоче доєднатись до Шубкова. Обговорюють об’єднання Городище - Біла Криниця - Шубків.

 

 

Корнин: тривають громадські обговорення, після обговорення будуть звертатись в ОДА за зміною перспективного плану.

Тайкури також на етапі обговорень. Більшість людей за Корнин.

Квасилів з червня провели сесію, підримали перспективний план. Подавали пропозицію 7ми сільським радам, всі відмовились. Проводять перемовини з Городищем.

Верхівськ на обговоренні з Великою Омеляною, де були відсутні Дядьковичі та Шпаків, Омеляна підтримала рішення, щоб центр вона стала центром нової ОТГ. Верхівськ не підтримав. Обговоривши серед депутатів Верхівської с\р, виникла така думка, що 1\3 жителів сільської ради хоче до Омеляни тягнеться, а 2\3 - до Дядьковичів. Існує думка про об’єднання 3х с\р – Верхівськ, Дядьковичі та Малошпаків. Дядьковичі в цей час зважуються на декілька варіантів об’єднань. Йде обговорення і поки невизначеність.

Малошпаківська не бачать себе у Великоомелянській ОГТ. Хоча було б чудово доєднатись до Великої Омеляни та Верхівська з Дядьковичами.

Велика Омеляна немає часу обговорювати об’єднання.

 

Грушвиця дуже демократичні, проте чекають: «Всіх сусідів люблю і поважаю, і ні з ким не буду сваритись». Підримують об’єднання з Омеляною, і з центром в Омеляні. Але все залежить від Дядьковичів та Омеляни, якщо «подружаться».

Зоря всі документи було подано до ОДА, тільки чекають висновок від Радухівської с\р.

Радухівська – було проведено опитування, 80% жителів проти добровільного об’єднання. Будуть чекати, коли всі об’єднаються, а потім дивитимуться, що робити. 

Жобрин, Клевань, Оржів. Жобрин не дуже хоче з Клеванем об’єднуватись,переживають що в новоутвореній ОТГ їх буде меншість і не будуть мати впливовості. Йде обговорення.

Обарів: «Після внесення змін у перспективний план в нас залишилась Обарівська, Городоцька та Бронницька сільські ради, з центром у Городку. Нас це влаштовує».

Здебільшого висновок з засідання : не активні сільські голови чекають примусового об`єднання, хвилюються чи зрозуміють люди, чи підтримає електорат, чи вистачить коштів, чи "велике Рівне " не "відіжме" землю та і взагалі - невідоме лякає. Сподіваємось і КабМін в свою чергу активніше писатиме законопроекти, здійснюватиме обіцяне щодо префектів та інших нововведень і Верховна Рада їх підтримуватиме. Хоча ОТГ, що вже діють, кажуть : "нізащо в район не повернемось".

 

0
Політика # Рівненський район # ОТГ # Володимир Пилипчук
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
81
Незаконні АЗС викрили поліцейські на Рівненщині
0
Читати далі
117
У Рівному рятувати немовлят тепер буде легше
0
Читати далі
173
У Рівному ДТП: двоє постраждалих (ФОТО)
0
Читати далі
44
На Рівненщині стартує восьмий сезон "Розминки від чемпіона"
З початком навчального року стартував вже досить популярний на Рівненщині спортивно-масовий захід «Розминки від чемпіона». Восьмий сезон поспіль наші кращі спортсмени, подорожуючи усіма куточками області, відвідують освітні заклади та знайомлять підроста
0
Читати далі
377
«Прозорро» не указ: Чому Рівнеоблрада перешкоджає інвестору?
0
Читати далі
68
Жіноча команда БК "Рівне" в сезоні стартувала з поразки
Новий сезон у Жіночій баскетбольній Суперлізі розпочався матчем "Київ-Баскет" - "Рівне-ОШВСМ". Господаркам протистояння не без проблем вдалося взяти гору.
0
Читати далі
686
У Рівному ганяють маунтенбайкери (ВІДЕО)
У Рівному на пагорбі Слави їздить понад сотня велосипедистів, які приїхали взяти участь у Чемпіонаті України з маунтенбайку.
0
Читати далі
225
Грошові винагороди отримали найрозумніші школярі Рівненщини (ФОТО)
0
Читати далі
96
На Сарненщині через пожежу мало не вибухнув гараж (ФОТО)
0
Читати далі