Новостворені ОТГ Рівненщини вчили публічності

Новостворені ОТГ Рівненщини вчили публічності
0
1464
0
Новостворені ОТГ Рівненщини вчили публічності

У вівторок, 11 квітня у  інформаційно-освітньому просторі  ІnfoHUB (вул. Словацького, 3-А) громадська організація «Антикорупційний моніторинг» презентувала дослідження «Публічність і відкритість об’єднаних територіальних громад на Рівненщині та Закарпатті».

- Роботу новостворених об'єднаних територіальних громад у публічному просторі часто супроводжують не повідомлення про успішні напрацювання, а корупційні скандали навколо непрозорого витрачання бюджетних коштів. Наприклад, закупівлі Бабинської ОТГ Гощанського району Рівненської області шокували не тільки Рівненщину, а й всю Україну. Такі інформаційні підсумки роботи ОТГ підривають довіру до ефективності реформи. Разом із тим інструменти громадського контролю за роботою рад ОТГ не використовують повною мірою ні громадські активісти, ні місцева влада. Натомість їх  впровадження зможе зробити роботу місцевих рад не тільки прозорішою,  а й результативнішою.  Ми з’ясували чому  так відбувається, які найнагальніші проблеми у публічності роботи новостворених ОТГ, вивчала громадська організація «Антикорупційний моніторинг», ,  - розповів керівник ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг.

У рамках дослідження «Публічність і відкритість об'єднаних територіальних громад на Рівненщині та Закарпатті», «Антикорупційний моніторинг» спільного з ГО «Центр закарпатських розслідувань» проаналізувала роботу 9 ОТГ.  Для оцінки відібрали громади, які відрізняються за часом створення, чисельністю населення, загальною кількістю населених пунктів, рівнем доходу бюджету, що дозволило зробити широкий зріз проблематики щодо прозорості та публічності роботи ОТГ.

- Ми проаналізували роботу Бабинської, Клесівської, Млинівської, Смизької, Радивилівської, Деражненської ОТГ на Рівненщині,  Вільховецької, Полянської, Тячівської ОТГ  у Закарпатті. Роботу об'єднаних територіальних громад оцінювали за 27 критеріями, у кожному з них ОТГ отримала оцінку – «відмінно»,  «задовільно», «незадовільно». Крім того кожна громада отримала загальну оцінку прозорості та публічності.  Дослідження дозволило виявити типові проблеми та недоопрацювання у публічній роботі громад та окреслити шляхи їх вирішення,  - зауважив  Юрій Дюг.

 

 

Ефективні кроки для збільшення публічності ОТГ

За результатами дослідження громадська організація «Антикорупційний моніторинг» сформувала перелік рекомендацій для збільшення прозорості роботи об’єднаних територіальних громад :

  1. Необхідно проводити регулярні навчання відповідальних працівників ОТГ щодо ефективного виконання норм Закону України «Про доступ до публічної інформації». Також керівникам треба відпрацьовувати дієві методи обліку, обробки та надання відповідей на запити на доступ до публічної інформації у всіх передбачених законом формах – усній, електронній та письмовій.
  2. Державні інтернет-ресурси, які займаються підтримкою реформи, дають змогу ОТГ безкоштовно створити власний сайт на піддомені. Це не коштує грошей для ОТГ, але дозволяє у стислі терміни забезпечити функціонування сайту. Значна частина ОТГ вже скористалась такою можливістю, це мають зробити і інші громади. Тим часом абсолютній більшості громад варто приділити увагу наповненню сайту та закріпити ці обов'язки за відповідальними працівниками. Ефективна робота сайту, актуальність даних на них допоможе в подальшому уникнути неприємних моментів у публічній діяльності.
  3. Необхідно налагодити систему публікації рішень ОТГ на офіційних сайтах, формування електронного архіву. Технічні можливості для постійного оприлюднення рішень, ведення електронних архівів є.
  4. Керівники ОТГ мають взяти за головний пріоритет налагодження співпраці з сервісами електронних петицій, «Порталом публічних фінансів»,«Розумним містом» та системою електронних послуг.

 

 

0
# ОТГ # Юрій Дюг # ГО АКМ # Антикорупційний моніторинг
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
345
У Рівному ДТП за участі п‘яного водія: є постраждалі
0
Читати далі
89
Рятувальники Рівненщини просять не хвилюватися - ситуація пожеж у екосистемах під контролем
0
Читати далі
225
Частина рівнян завтра буде без світла - перелік вулиць
0
Читати далі
71
Рівненщина отримала вакцину проти кору
0
Читати далі
84
Рівненські гонщики виграли Міжнародну лігу спідвею
У неділю 20 жовтня у заключному етапі Міжнародної Ліги Спідвею "SPEEDWAY FRIENDSHIP CUP", який пройшов у чеському Дівішові, було здобуте вольове 3-тє місце. Про це пише Сергій Головня на своїй сторінці Фейсбуку.
0
Читати далі
306
У «Рівнеоблводоканалі» попередили про підвищення тарифів та нові платіжки
А також розповіли, як і коли можна на цьому зекономити
0
Читати далі
122
Рівне може стати регіональним центром базування підрозділу авіації ДСНС
0
Читати далі
1275
Чотири «тіньові» АЗС викрили у Рівному: дві з яких – повторно (ФОТО)
0
Читати далі
91
Рівненську атомку перевірятиме Паризький центр
НАЕК «Енергоатом» приєднається до Паризького центру Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують АЕС (ВАО АЕС) за програмою Партнерські перевірки, яка є однією із найважливіших програм Асоціації.
0
Читати далі