Лікаря Рівненської обласної лікарні оштрафували за хабарництво

Лікаря Рівненської обласної лікарні оштрафували за хабарництво
0
4244
0
Лікаря Рівненської обласної лікарні оштрафували за хабарництво

У липні 2015 року Служба Безпеки України затримала лікаря Рівненської обласної лікарні Ярослава Космину за змовою з працівником військомату на хабарі. Він вимагав з призовника 600 доларів з призовника, аби той за станом здоров`я "відкосив" від армії. При чому, як наголошували в СБУ, робили вони це систематично. Суд та апеляція і лікар отримав покарання. Пригадуємо як це було.

Так, 01 липня 2015 року в період часу з 09 год. 56 хв. до 10 год. 05 хв. ОСОБА_1 перебуваючи у своєму службовому кабінеті за №3 підліткового відділення поліклініки Комунального закладу «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради, одержав від ОСОБА_4 неправомірну вигоду в сумі 400 доларів США (згідно курсу Національного банку України становить 8600 гривень), наданих ОСОБА_3 за складання та видачу акту дослідження стану здоровя №6289 від 01 липня 2015 року, необхідного для вирішення питання про непридатність останнього до військової служби в Збройних Силах України.

Після цього у вказаний день та місці ОСОБА_1 виготовив акт дослідження стану здоровя ОСОБА_5 за №6289 від 01 липня 2015 року якого приблизно об 11 год. 51 хв. разом з іншими медичними документами видав ОСОБА_4 з метою їх подальшої передачі для ОСОБА_3

Гучне затримання, змиви рук. Згодом домашній арешт. Головний лікар клопотав, аби пана Ярослава не звільняли, адже він є хорошим фахівцем. 

 

 

Наприкінці 2017 року, суд першої інстанції визнає хабарника винним, хоча сам він вину не визнав. Було призначено 2 роки позбавлення волі, але відпущено на свободу з іспитовим терміном

 

 

Згодом, прокуратура подала апеляцію, адже вважала таке покарання занадто малим і вимагала 3 роки позбавлення волі реального строку. До слова, справу вів Андрій Войтюк, якому вдавалось раніше переконати суд у необхідності реального строку хабарнику-податківцю.

Згідно із вироком суду першої інстанції було визнано винним у вчиненні корупційного злочину лікаря-отаринолога. Суд призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки з одночасним звільненням із відбування покарання тривалістю 1 рік. Прокурор у судовому засіданні наполягав на призначенні для обвинуваченого, покарання у виді 3 років позбавлення волі реально. На рішення суду прокуратура області внесла апеляційну скаргу у зв’язку із неправильним застосуванням кримінального закону та м’якістю покарання,"- коментує прес секретар прокуратури Рівненської області Людмила Суржук.

Проте, цього разу суд виніс м`якше рішення. Лікаря знову визнали винним, але призначили штраф і забрали можливість на 2 роки брати участь у військово-лікарських комісіях. 

Відповідно до рішення апеляційного суду Рівненської області обвинуваченого визнано винним у вчиненні корупційного злочину та засуджено до покарання у вигляді штрафу в розмірі 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25500 гривень. Також лікаря позбавлено права займатись діяльністю, пов`язаною із участю у військово- лікарських комісіях усіх рівнів строком на 2 роки.

 

Ольга Ферар

 

0
Кримінал # лікар # хабар # Рівненська обласна лікарня # лікар-хабарник # Андрій Войтюк # неправомірна вигода
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: