Тривалий час представники громадських організацій обурюються прийнятими змінами до ЗУ "Про запобігання і протидії корупції". Поправки зобов'яжуть подавати електронні декларації членів антикорупційних громадських організацій. Одна з районних рад на Рівненщині звернулась до Президента з проханням скасувати суперечливі поправки.
Саме Здолбунівська районна рада одноголосно підтримала скасування поправок при тому, що партійні лідери у ВР були "ЗА" такі зміни до Законодавства. Наприклад, депутат ВР від "Блоку Петра Порошенка" Олександр Дехтярчук підтримав декларування, не помітивши обурення як і самих ГО, так і впливових міжнародних організацій.
О.Дехтярчук завітав на семінар ГО "АНТИКОРУПЦІЙНИЙ МОНІТОРИНГ" з підтримкою, згодом вирішив що їм варто задекларуватись
"Тепер ми дали шанс всім їм бути чесними і прозорими не тільки на словах, але й на ділі. Жодних утисків, бо порядним остерігатися нема чого, але "псевдоактивістам-рєшалам" тепер буде скрутно,"- коментує Олександр Дехтярчук.
Депутати ж районної ради висловили трохи іншу думку підтримуючи дане звернення і одноголосно підтримали скасування правок. Тепер до районної ради надійшла відповідь з Апарату Президента. Починають ГО декларуватись з 2018 року. Ну і звичайно, гарант пообіцяв створити робочу группу з метою узгодження...
Якими будуть наступні зміни чи напрацювання, достеменно невідомо. Натомість, 20 депутатів Європейського парламенту, закликають українську владу скасувати електронне декларування для громадських активістів, які займаються протидією корупції,- повідомляє ЄП.
"Ми переконані, що ці нововведення, які зараз покладені на представників неурядових організацій, що займаються протидією корупції, з вимогою публікувати декларації про їхні доходи – це непотрібний, безпрецедентний і дискримінаційний крок", - ідеться у листі направленому Президентові.
На їхню думку, схвалення законодавчих змін є "проявом тиску на тих громадських активістів, які невтомно виконують надзвичайно цінну роботу щодо викриття і повідомлення про випадки корупції в Україні".
Також ЄС закликало скасувати е-декларування для громадських активістів,- повідомляє ЄП.
"Рада високо оцінює прогрес, досягнутий на сьогодні Україною, і закликає до продовження підтримки амбітної програми реформ в Україні, побудованих на досягненнях останніх двох років, - йдеться в документі. - Рада настійливо закликає уряд України закріпити прогрес реформ і уникати кроків назад, таких як запропоноване включення громадських організацій до закону про електронне декларування".