Не лише у приватному будинку, але й у сучасній квартирі, господарі якої претендують на автономність, не обійтися без хорошого водонагрівача. Однак щоб в ході експлуатації прилад не розчарував, варто правильно підібрати водонагрівач.
Види нагрівачів
Електричні водонагрівачі бувають 2 видів:
- накопичувальні;
- проточні.
Різниця між ними полягає не лише в розмірі, але й способі нагрівання.
Накопичувальний має форму бака з водою, підігрітою до заданої температури. При виборі такого бойлера важливо не прогадати з його об’ємами. Із мінусів: практично безперервно використовує електрику. Навіть економний бойлер в добу споживає близько 1 кВт.
Проточні нагрівачі підігрівають воду безпосередньо в момент її подачі з крану. Однак прилад дасть добре гарячу воду лише за умови, що відкритий тільки один кран, а не декілька по всьому дому. Серед плюсів: висока економічність, компактний розмір, відносна дешевизна.
Вибір нагрівача по об’єму
Щоб розрахувати найбільш прийнятний об’єм накопичувального бойлера, слід провести деякі розрахунки.
Наприклад, бойлер нагрів воду до 70°C. Щоб довести її до комфортних 40°C, слід додати певну кількість холодної води. При цьому варто врахувати, що влітку з холодного крана тече рідина температурою 15°C, а взимку — приблизно 5. В середньому 60 л води комфортної температури отримують із 30 л нагрітих у бойлері. Зрештою, 50-літрової ємкості буде цілком достатньо для годинного використання води (за умови середнього тиску).
Вибір бойлера з урахуванням кількості членів сім’ї:
- 50-80 л — 2 осіб;
- 80-100 л — 3 осіб;
- 100-120 л — 4 осіб;
- 120-150 л — 5 осіб.
Що вибрати: проточний чи накопичувальний водонагрівач — кожен повинен вирішити самостійно. Однак тепер ви хоча б знаєте основні переваги та недоліки обох пристроїв.