Як жителям Рівненщини вдвічі менше платити за комуналку?

Як жителям Рівненщини вдвічі менше платити за комуналку?
0
Як жителям Рівненщини вдвічі менше платити за комуналку?

Українці можуть платити за комуналку на 50% менше. Для цього потрібно встановити лічильники, а також утеплити будинок.

Про це на форумі «Україна 30» заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов. Виступ транслювався на офіційному YouTube каналі заходу.

«Той хто встановив лічильник і рахує свої витрати, він платить менше. Це до 50% економії. Хороший приклад – теплі кредити для ОСББ. Вони змогли зменшити споживання тепла», – відзначив Олексій Чернишов.

За його словами, в опалювальний сезон 70% в платіжках становить опалення, тому питання зменшення розміру цього платежу для українських родин за рахунок скорочення споживання теплової енергії та енергоефективність в цілому є стратегічним пріоритетом.

«Енергоефективність має стати державною політикою на найближчі роки. До ефективного регіонального розвитку та плідного міжнародного партнерства ми маємо залучити кращі європейські практики – і зосередити увагу на термомодернізації будинків. Завдання комплексне і, ми добре розуміємо – тривале у часі. Це і утеплення стін, і встановлення індивідуальних теплових пунктів та погодних регуляторів, і звичайно ж встановлення будинкових лічильників теплової енергії. Ці заходи дозволять значно скоротити обсяги споживання енергії у будинку і, як наслідок, зменшити цифри в платіжках», – зазначив Олексій Чернишов.

Він також відмітив активну роботу Фонду енергоефективності, головне завдання якого – впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.

До реалізації програми з енергоефективності також залучаються і міжнародні партнери. Європейський інвестиційний банк виділив кредит у розмірі 300 мільйонів євро у рамках програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні». А ЄС всебічно сприяє підвищенню енергоефективності в Україні як у громадських, так і в житлових будинках.

0
Економіка
Найцікавіші матеріали
США готуються депортувати близько 80 українців, серед яких емігранти ще часів СРСР
0
Читати далі
На Рівненщині під колесами маршрутки загинула пенсіонерка
0
Читати далі
Уряд схвалив механізм дії урядової програми «Зимова підтримка»
0
Читати далі
На Рівненщині у водія-порушника виявили арсенал зброї та наркотики
0
Читати далі
рф запускає план по дестабілізації України: що відбувається
0
Читати далі
Саакашвілі закликав Зеленського включити його до списку цивільних полонених російсько-української війни
0
Читати далі
У Рівненському районі врятували жінку, яка заблукала у лісі
0
Читати далі
Рівненський плавець представить Україну на Дефлімпійських іграх у Токіо
0
Читати далі
На Дубенщині внаслідок ДТП травмувалися водій та пасажир фургону
0
Читати далі