Ковтають все, що бачать та все, що погано лежить. Так дітлахи від року до двох вивчають світ, кажуть психологи. Завідувач діагностичного відділення Рівненська обласна дитяча лікарня Юрій Антощук вже вісімнадцятий рік дістає з дитячого організму сторонні предмети. У коридорі відділення є стенди з тими предметами, що діти ковтали, а Юрий Антощук з колегами діставали. Як кажуть, очі розбігаються. В одинадцятимісячного хлопчика лікарі дістали булавку із стравоходу, у дворічної дівчинки – магніт. Металевий бігунок опинився всередині ще одного хлопчика, котрому рік та місяць. А от дівчинка чотирьох з половиною років ковтнула батарейку.
- Особливо після ковтання батарейок простежується тривалий період реабілітації, бо вони спричиняють електрохімічні опіки,- зазначає Юрій Антощук.
Ковтанням сторонніх предметів діти засмічують не лише стравохід, а й бронхи. Так восьмирічна дівчинка «поласувала» шпилькою, дев’ятирічний хлопчик – пружиною, дванадцятирічний – голкою. Техніка діставання сторонніх предметів триває від кількох хвилин до кількох годин під загальним знечуленням. Наразі у відділенні лікарні у стаціонарі перебуває дворічна дівчинка з Дубенщини. Вона заковтнула горішок, що «забив» одну з легень. Допоки лікарі витягли з дитини лише частину горішка. Упродовж кількох днів така своєрідна операція має завершитися.
- Найлегша - це ендоскопічна операція, що відбувається із застосуванням малоінвазивних методів. Найскладніша – хірургічним методом,- пояснює лікар – ендоскопіст. І закликає батьків пильно стежити за дітьми, особливо під час літніх канікул.