
Перевірка наявності документа про вакцинацію від COVID-19 є законною, це не є розголошенням медичної таємниці. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
Як пояснюють у МОЗ, згідно зі статтею 39-1 закону про основи законодавства України про охорону здоров'я, пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, отримані під час його медичного обстеження.
«Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих відомостей немає», – зазначили у міністерстві.
У МОЗ стверджують, що правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред'явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закону.
У міністерстві нагадали, що норма про наявність документа про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. У цих закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документа про щеплення.
У МОЗ наголосили, що на червоному рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські установи, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19 – отже, у них можна вимагати документи про вакцинацію.
«У разі якщо відвідувачі таких закладів відмовляються їх надати, то підприємство має повне право відмовити у своїх послугах», – резюмували у МОЗ.
Нагадаємо, з 8 листопада обов'язковій вакцинації від коронавірусу підлягають освітяни, працівники центральних органів виконавчої влади, міністерств та їх структурних підрозділів на місцях, а також працівники місцевих державних адміністрацій. У разі відмови від щеплення їх відсторонятимуть від роботи без збереження зарплати.