Чому рівненських школярів змушують голосувати за проекти громадського бюджету?

Чому рівненських школярів змушують голосувати за проекти громадського бюджету?
0
Чому рівненських школярів змушують голосувати за проекти громадського бюджету?

Мав надію, що всі ми(в тому числі і вчителі окремих рівненських шкіл) працюємо на спільний результат та хочемо вчити молодь, як бути відповідальними та змінювати своє місто на краще. Особисто виступав за те, щоб дати можливість голосувати особам з 16 років (навіть 14 років). На жаль, вкотре мої очікування виявились завищеними.

Шкода, що школи не стають інституцією, які готові реформуватися. Шкода, що освітня реформа не стосується переатестації вчителів на питання їх готовності до нового світу, здорового світу. Шкода, що велика кількість вчителів живуть у світі, де "вказівка зверху" є важливішою здорового глузду. Де нормою є скасування уроків заради «стадного» походу голосувати за проекти. Шкода, що в нас і досі практикується виклик до керівництва школи, якщо проголосував за власним вподобанням. Вчителі, які під список приймають голосування та звітують вище. Учні, які голосують та скидають фото бюлетення з проектами, за які проголосував. Це все те, чого сьогодні вчать окремі рівненські школи.

Друзі, і чого ми потім хочемо чекати на виборах?. Що випускники шкіл будуть готові до свідомого вибору? Чи до того, що вони розумітимуть відповідальність, яка на них лягає, ставлячи галочку за певного кандидата? Чи ми їх навчимо голосувати за гречку та сприймати вибори типу «я ні нащо не впливаю»?

Якби керівники закладів освіти поважали батьків та учнів, то вони не змушували робити вчинки, переступаючи через гідність. Однак, директори поважають лише «начальство зверху», яким ніколи зайвий раз не напишуть про свої потреби, а знову і знову підуть просити (часом вимагати) гроші від батьків.

Проте це є похідним загальної політики міської влади. Якби керівництво освітньої галузі міста дбало про розвиток спортивної та розвиткової інфраструктури освітніх закладів, то не довелося б писати проекти на громадський бюджет, щоб "латати дірки" та проколи керівництва міста. 
Дуже чекаю на реакцію Управління освіти Рівненського міськвиконкому. Адже, саме заклади їх відання вдалися до методів згону на голосування в збиток навчальному процесу. І, сподіваюсь, що будуть зроблені відповідні висновки і наступного року жодна зі шкіл не матиме причин подавати подібні проекти.

Все потребує вдосконалення, включаючи правила Громадського бюджету в Рівному. Цьогорічний досвід показав нам чергові недоліки. Нам же потрібно їх визнати та бути готовими напрацювати ефективнішу модель, що забезпечить рівні можливості та дійсно будуватиме співпрацю між владою та громадою. І головне, вчитиме відповідальності. Але звісно, жодна зміна в правилах на папері нічого не варта, якщо ці зміни не відбудуться в нашій голові.

Андрій Токарський, координатор громадянської мережі "Опора", текст зі сторінки на Facebook.

0
Політика Економіка # Громадський бюджет # Андрій Токарський # лідери громадської думки
Найцікавіші матеріали
Житель Рівненського району за образу співмешканки помстився ударом ножа у живіт
0
Читати далі
У Рівному затримали наркозбувача
0
Читати далі
Ремонт набережної, реконструкція котельні й портативний РЕБ: які тендери проводять громади Рівненщини
0
Читати далі
На Рівненщині працівниця лікарні за хабарі продовжувала довідки про інвалідність
0
Читати далі
«Укрпошта» анонсувала нову марку із серії «русскій воєнний корабль … !»
0
Читати далі
Деякі партнери вже надали Україні зброю з дозволом бити по об'єктах у росії
0
Читати далі
У Сарненському районі загинув мотоцикліст
0
Читати далі
Естонський депутат, який на велосипеді збирає гроші на ЗСУ, завітав на Рівненщину
0
Читати далі
Види кредитів для бізнесу
0
Читати далі