За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури ще двом жителям Рівненщини повідомлено про підозру в організації каналу незаконного переправлення військовозобов’язаних через державний кордон України в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб та з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).
Установлено, що чергову незаконну схему для бажаючих втекти з країни організували четверо знайомих. Вони, використовуючи дві свої транспортні фірми, вносили дані клієнтів до ІС «Шлях» під виглядом водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення.
Зловмисники детально інструктували клієнтів щодо особливостей перетину кордону, скеровували їх на різні пункти пропуску, підшуковували для своєї діяльності різні авто та організовували повернення до України транспортних засобів, якими виїжджали ухилянти.
Загалом чоловіки незаконно переправили до Європи 25 військовозобов’язаних осіб, які насправді були фіктивно працевлаштовані та не мали законних підстав для перетину державного кордону України під час воєнного стану. Тому, двом власникам підприємств повідомлено про нові підозри, а також встановлено особи ще двох учасників схеми та оголошено їм підозри.Усім фігурантам вже обрано запобіжні заходи, двом - тримання під вартою з можливістю внесення застави, ще двом – цілодобовий домашній арешт.
Досудове розслідування проводять слідчі СУ ГУНП в області за оперативного супроводу Управління СБ України в області та УСР в області ДСР НП України.
Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.