Про це пише Reuters.
Верховний комісар у справах біженців Філіппо Ґранді розповів, що 2022 року кількість вимушено переміщених людей збільшилася на рекордних 19 мільйонів людей — до 108,4 мільйона. А 2023 року цей показник зріс до 110 мільйонів. Головні причини такого зростання — російсько-українська війна й конфлікт у Судані.
До війни у Сирії, яка розпочалася 2011 року, кількість вимушено переміщених людей була приблизно стабільною протягом двох десятиліть і становила близько 40 мільйонів. Але відтоді щороку відбувалося зростання. Нині у світі кожна сімдесят четверта людина — вимушено переміщена.
Серед причин таких переміщень — війни, переслідування, дискримінація, насильство та зміна клімату. Серед усіх біженців і людей, які потребують міжнародного захисту, близько половини тільки із трьох країн — Сирії, України й Афганістану.
Верховний комісар висловив стурбованість через ускладнення приймання біженців і вимушених переселенців, хоч і не назвав конкретних країн. Ґранді також похвалив нещодавню угоду між країнами ЄС, яка стосується спільного приймання мігрантів. Також посадовець виділив Кенію, яка шукає нові способи покращити умови проживання пів мільйона біженців, багато з яких утекло від бідності й посухи на сході Африки.