На Рівненщині таборували діти із зони бойових дій

На Рівненщині таборували діти із зони бойових дій
0
  • На Рівненщині таборували діти із зони бойових дій
  • На Рівненщині таборували діти із зони бойових дій

З 12 по 21 серпня у пластовій оселі “Волошки”, що знаходиться у Рівненському районі таборувало 50 дітей із зони бойових дій. Табір “Adrift” на десять днів об'єднав учасників різного віку (11-16 років) та різних соціальних статусів із Авдіївки та Станиці Луганської.

За реалізацію цього непростого проекту взявся Рівненський осередок Національної скаутської організації “Пласт”, фінансове забезпечення надало Посольство Чеської Республіки в Україні в рамках програми “Humanitarian Aid”.

Метою проекту була міжрегіональна інтеграція між східними та західними регіонами України, котра у наш час є неймовірно важливою і успішність якої безпосередньо впливає на успішність змін, котрих так сильно прагне наша держава.

Програма табору була максимально насиченою та інтенсивною, а проводився він за пластовою методикою, котра за багато років не раз довела свою ефективність. Поділ у різновікові гуртки (невеликі групи по 6-7 дітей) сприяв формуванню у дітей старшого віку лідерських якостей та відчуття відповідальності за власні рішення та вчинки. У своїх невеликих командах діти вчилися розуміти одне одного, намагалися впроваджувати основні риси демократії та забезпечували одне одному надійну систему підтримки, коли кожен товариш готовий підставити дружнє плече у потрібну хвилину. Протягом перших днів учасникам було важко звикнути до елементів пластового впоряду, насиченості програми та постійної присутності виховників, проте уже на четвертий день таборування вони “вловили” ритм пластування, почали довіряти одне одному та відкриватися як особистості. Попри різницю у віці, досвіді та різні менталітети, усі п'ятдесят учасників табору потоваришували та почували себе абсолютно рівними, завдяки здоровій системі змагальності та цікавій формі гри, до котрої вони долучилися із захватом та запалом. Десять днів вони вчилися бути мудрими лідерами, дослухатися один до одного та працювати у команді. Щодня вони мали змогу навчитися чомусь новому на цікавих майстер-класах та гутірках про астрономію, історію та культуру України, картографію та багато іншого. Найбільше захоплення викликав сплав по р. Горинь, змагання з орієнтування, подорожі до Пересопниці, Тунелю кохання та до Рівного.

Цей табір став викликом як для учасників, так і для команди пластунів, що його організовувала, проте виклик цей був виправданим. Діти провели десять днів у максимально позитивному середовищі, де панувала атмосфера великої пластової гри та командності, де кожен працював над собою та вдосконалював себе, свою українськумовута намагався краще зрозуміти історію та культуру своєї держави.

Важливість і необхідність схожих проектів є очевидною та незаперечною, бо вони культивують таку потрібну зараз міжрегіональну толерантність та розуміння, допомагають максимально ефективно виховувати та впливати на дітей, котрі будуть продовжувати уже початі зміни та доводити їх до кінця.

 

0
# АТО # Пласт # діти
Найцікавіші матеріали
Городоцька громада Рівненщини стала партнером прифронтової Юнаківської ТГ
0
Читати далі
Представники Рівненщини взяли участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
0
Читати далі
На Рівненщині під час обшуків виявили незаконне виготовлення й збут фальсифікату
0
Читати далі
Жоден лідер у світі не має права вести переговори з путіним без України: Зеленський
0
Читати далі
Депутати підтримали законопроєкт про множинне громадянство. Що це?
0
Читати далі
Онлайн-відстрочка через «Резерв+» буде недоступна до кінця грудня для студентів
0
Читати далі
Нетверезий водій спричинив ДТП, у якій травмувалося немовля
0
Читати далі
СБУ пропонує «спалити» ФСБшників
0
Читати далі
Псевдоподружжя рівнянина та донеччанки намагалися перетнути кордон
0
Читати далі