На Рівненщині це вже третій такий заклад, де діти з особливими освітніми потребами можуть отримувати корекційно-розвиткові послуги. Особливих учнів з початком навчального року привітав голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.
«Важливо, що усі першачки цього року пішли в нову українську школу, а це не лише нові меблі, а й нова філософія навчання. Крім того, надзвичайно актуально, що цього року держава почала впроваджувати один з найважливіших напрямків освіти – інклюзію», - зазначив керівник області.
За словами Олексія Муляренка, цього року на Рівненщині заплановано відкрити 20 таких центрів, а протягом двох років – 33.
Інклюзивно-ресурсний центр знаходиться у приміщенні районного будинку дітей та молоді та має 6 окремих кабінетів і зал для очікування. Заклад забезпечений комп’ютерною технікою, дитячими меблями, дидактичними та наочними матеріалами. А місцева художниця Тетяна Басюк креативно оздобила приміщення яскравими малюнками.
Відтак, 1370 дітей Сарненщини мають можливість навчатися з корекційними педагогами. Це логопеди, сурдопедагог, олігофренопедагог, вчителі лікувальної фізкультури та психологи.
«В нашому центрі діткам від 2 до 18 років допомагатимуть розвиватися, адаптуватися та соціалізуватися. Центр такого рівня чекали не тільки ми, а й багато батьків і дітей. Адже наші фахівці працюють за найсучаснішими методиками», - розповіла директорка закладу Людмила Свінціонік.
Мама 9-річного Назара Наталія Леончик розповіла, що ще не так давно мусила долати сотні кілометрів, аби отримати необхідні послуги фахівця-педагога для своєї особливої дитини.
Нагадаємо, на облаштування центру витратили 540 тисяч гривень з районного бюджету та 180 тисяч - з обласного.