Медична система Рівненщини перевантажена, деякі лікарні заповнені на 100%, щодня 10-20 смертей від Covid-19. Такі дані щодо епідемічної ситуації озвучили на позачерговому засіданні обласної комісії ТЕБ і НС, яку провели у Рівненській ОДА.
«Маємо надвисокі показники летальності. Найближчі 2 тижні ми прогнозуємо подальше ускладнення епідемічної ситуації. Потрібні найбільш жорсткі заходи для стабілізації рівня захворюваності. Наразі 76% ліжок зайнято, резерву вистачить лише на кілька днів», – наголосив головний санітарний лікар області Роман Сафонов.
Як повідомила начальниця управління медичної допомоги департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Гандзюк, для лікування ковід-хворих оперативно додано ліжка у трьох лікарнях – Корці, Радивилові, Млинові. Ще дві лікарні лікарні – Володимирці та обласному госпіталі ветеранів війни – чекають на погодження із МОЗ.
Це дасть можливість розгорнути додаткові 250 ліжок та розвантажити попередні лікарні.
Відучора ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області розпочало перевірки ринків на дотримання карантинного законодавства, проводилася попереджувальна робота із продавцями та власниками торгових точок.
Керівник ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області Володимир Лазарчук повідомив – два дні поспіль на ринках області фіксують суттєві порушення карантину: відсутній масковий режим, немає антисептиків, є скупчення людей.
Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко нагадав, що Постанова КМУ № 1236 регламентує роботу в «червоній» зоні лише продуктових ринків. Разом з тим, в області дозволено роботу усіх ринків, адже більшість з них є змішаного типу. Але у разі недотримання карантинних вимог, ринки закриватимуть на термін до двох тижнів. Інакше епідемічну ситуацію не врятувати.
Також впродовж двох діб буде моніторитися ситуація у транспорті. Якщо перевізники не будуть дотримуватися норм, будуть жорсткіші рішення щодо перевезень.
«Обласна комісія має повноваження приймати додаткові обмежувальні заходи. Це стосується і можливості закриття суб’єктів господарювання, які не виконують заходи «червоної» зони, а також зупинки транспорту. Так, це негативний фактор. Але, якщо буде і дані рости захворюваність, ми вимушені будемо це зробити. Адже медична система перевантажена. Даємо час – два дні узгодити недоліки працівникам ринків і перевізникам. Дерспоживслужба та Нацполіція проаналізує ситуацію і на черговій комісії ТЕБ і НС будемо приймати конкретні рішення», – наголосили в ОДА.
На Рівненщині введуть більш жорсткий карантин: що це означає
Найцікавіші матеріали