У Рівному підсумували результати одинадцятого обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини». Цьогорічний, у зв’язку з пандемією, захід провели на подвір’ї Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.
«Популяризація книги – це одне із найважливіших завдань у просвітництві, культурі та патріотичному вихованні. Вже 11 рік поспіль відбувається обласний конкурс. Шановні автори, дякуємо вам за участь у цьому традиційному культурному заході та вашу працю. Своїми виданнями ви прививаєте любов до читання та книги», – звернувся із вітальним словом до присутніх заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.
Так, для обрання учасників конкурсу було проведено опитування понад 19 тисяч мешканців області читацької аудиторії. Серед яких, враховано думку – дітей, учнівської молоді, інтелігенції та інших прихильників читання.
На заключному етапі було визначено 210 книг. Переможців у десяти номінаціях визначало авторитетне журі, до якого увійшли науковці, письменники, художники та відомі громадські і культурні діячі краю.
Як зазначила начальниця обласного управління культури та туризму Любов Романюк, головна мета конкурсу -- виявити кращі видання місцевих авторів та популяризувати їх, а також виховати культуру читання у жителів нашого краю.
«Рівненщина – багата на письменників та творчих людей. Наші фонди наповненні найкращими виданнями, серед яких – і місцевих авторів. Приємно відзначити, що бібліотеки стали сучасним артпростором для їх відвідувачів», – повідомила Любов Романюк.
Нагадаємо, цьогоріч конкурсний відбір видань розпочався 1 жовтня 2020 року та тривав до 1 лютого 2021 року.
Книги-переможці Конкурсу «Краща книга Рівненщини» у номінаціях:
Краще історико-краєзнавче видання: Олена Прищепа «Місця зустрічі»;
Краще довідкове видання: упорядники Лідія Малишева, Тетяна Матушевська, Валентина Гуріна «Премії Рівненщини за досягнення у сфері літератури, культури і мистецтва»;
Краще видання з мемуаристики та документалістики: Андрій Жив’юк «Антон Олійник: нескорена мрія»
Краще прозове видання: Ірина Баковецька - Рачковська «Пластилін»;
Краще видання для юнацтва та молоді: Сергій Гридін «Чужий»;
Краще видання для дітей: Лідія Гольонко «Веселі миші»;
Краща поетична збірка: Євген Шморгун «Погорина»;
Краща книга з архітектурно-мистецької спадщини Волині: Петро Ричков «Архітектор Ян Якуб Бургіньойн: творча спадщина»;
Краще поліграфічне видання: Юрій Журавель «Карикадурка»;
Кращий літературний дебют: Людмила Чаттопадхай «А без дощу ніяк…».
Окрім того, від обласного управління культури та туризму Галині Данильчук вручили спеціальну нагороду за видання «Рівне у долях його мешканців». Також на заході громадськими організаціями, об’єднаннями та комунальними закладами області було відзначено ще шестеро кращих авторів краю.
На Рівненщині відзначили 10 кращих авторів місцевих видань
Найцікавіші матеріали