Британські вчені, які займалися проектом #StatusOfMind поділилися результатами дослідження зв'язку використання соціальних мереж та ментального здоров'я і загального самопочуття їхніх користувачів.
Для цього дослідники відібрали 1500 добровольців, віком від 14 до 24 років. У період з лютого до травня учасники експерименту відповідали на запитання соціологів та аналізували різні ситуації, в яких соцмережі могли б уплинути на самопочуття.
Дослідження #StatusOfMind проаналізувало 5 найпопулярніших соцмереж, серед яких YouTube отримав найвищу оцінку як платформа, що не шкодить ментальному здоров’ю людини.
На другому місці опинився Twitter, далі — Facebook, за ним іде Snapchat. Останнє місце отримав Instagram.
Усі сайти учасники дослідження сприймали як можливість спілкуватися, проявляти себе та отримувати емоційну підтримку.
YouTube опитані також вважали платформою для отримання нових знань.
Instagram, за результатами опитування, виявився таким, що викликає відчуття роздратування та депресії, а також стає майданчиком для булінгу та знущань.
Британські науковці підтвердили тези попередніх досліджень про те, що 2 години у соцмережах щодня викликають психологічний стрес, який найбільше виявляється у порівнянні себе з іншими та появи відчуття неприйняття себе.
Щоб зменшити негативний вплив соцмереж на ментальне здоров'я людини, автори #StatusOfMind запропонували розробникам популярних серед молоді платформ запровадити позначки, які могли б вказувати користувачам, що світлина, наприклад, відфотошоплена.
Крім того, вони пропонують дати більше можливостей зареєстрованим учасникам повідомляти, що той чи інший допис (фото, відео чи аудіо) загрожує їхньому життю, заважає чи ображає їх.
Джерело: Українська правда