Про це розповів керівник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш.
«Ми підтверджуємо інформацію про перебування [на сході України] підрозділів колишніх учасників ПВК "Вагнер", зокрема йдеться про військовослужбовців, які були раніше в Білорусі», — сказав він.
За словами речника, табори «вагнерівців» розформовують, представники ПВК переукладають контракти з Міністерством оборони рф і йдуть в різні структурні підрозділи окупаційної армії.
«Йдуть на різні посади: хтось інструктором, хтось звичайним воїном. Тобто вони розпорошені по різних підрозділах і беруть участь у боях на сході України», — зазначив Євлаш.
Він наголосив, що завданням «вагнерівців» є відновити втрачені позиції та продовжувати наступ, оскільки росія не відмовилась від своїх намірів повністю окупувати Луганську і Донецьку області.
У коментарі «РБК-Україна» Євлаш уточнив, що йдеться про залишки цього формування — близько 500 солдатів. Тому, за його словами, суттєвої загрози, як раніше, «вагнерівці» нести не будуть.
Перед цим CNN з посиланням на неназваного українського військового писала, що ПВК «Вагнер» повернулася під Бахмут. За словами оператора дронів, вони «швидко змінили командирів» і повернулися до бою. Також про це писали російські військкори.
Що сталося з «вагнерівцями»?
Найманці російської ПВК «Вагнер» почали дислокуватися на території Білорусі після невдалої спроби «заколоту» в червні — це було однією з умов домовленостей із кремлем. За даними українських прикордонників, туди прибули щонайменше близько 5 тисяч найманців. У Білорусі заявили, що хочуть перейняти у «вагнерівців» бойовий досвід, та оголосили спільні військові навчання білоруських військових із бойовиками ПВК на полігоні поблизу кордону з Польщею.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявляв про рух бойовиків приватної військової компанії «Вагнер» до Сувальського перешийка — території, яка одночасно з'єднує територію Балтійських країн із Польщею та рештою країн НАТО, а також відмежовує територію російської Калінінградської області й Білорусі.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко тим часом «пожартував» про плани ПВК «Вагнер» піти «на екскурсію» до Польщі, але згодом заявив, що йому Сувальський перешийок «тисячу років не треба».
Але нещодавно Держприкордонслужба України зафіксувала виїзд «вагнерівців» із Білорусі. Супутникові зображення, зроблені 1 і 23 серпня, показують, що за попередній місяць ПВК «Вагнер» розібрала майже третину наметів у своєму таборі в селі Цель. Сам Лукашенко стверджує, що найманці ПВК з Білорусі не тікають, а будуть жити і працювати в країні.
Супутникові знімки за 18 вересня показали, що ПВК «Вагнер» розібрала всі намети у північній частині свого табору. Однак у південній частині табору вони все ще встановлені.