«Рівнеазот» пішов з Рівного: що втрачає місто

«Рівнеазот» пішов з Рівного: що втрачає місто
0
«Рівнеазот» пішов з Рівного: що втрачає місто

Майже сто мільйонів гривень втрачатиме щороку бюджет Рівне — через те, що «Рівнеазот» перереєструвався в Городку, а отже, й податки платитиме в цю громаду. Офіційна причина — «формальність». Але багато хто припускає, що міська влада Рівного або не знайшла спільної мови з керівництвом підприємства — одного з найбільших платників податку, або просто «провтикала» проблему.

На «Рівнеазоті» пояснюють, що до 12 травня юридична адреса підприємства була така: м. Рівне-17, тобто прив'язана до відділення «Укрпошти» №17. Але «Укрпошта» ліквідувала це відділення та розірвала договір оренди приміщення, в якому воно знаходилося. Про що й попередила «Рівнеазот» офіційним листом заздалегідь — майже за місяць. Нема відділення — немає й офіційної адреси ПрАТ «Рівнеазот».

Нерухоме майно підприємства, а також офіс, з якого проводиться щоденне керування, розташовані за адресою: Рівненська область, Рівненський район, село Городок, вул. Штейнгеля Барона, буд. 139-А. Господарська діяльність також здійснюється за вказаною адресою. Таким чином, зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи ПрАТ «Рівнеазот» була вимушеною дією, вчиненою з причин, незалежних від підприємства. У випадку, якби відомості про юридичну особу не були змінені, у підприємства надалі виникли б проблеми з вчиненням реєстраційних та нотаріальних дій у зв’язку з фактичною відсутністю такої адреси», — пояснює пресслужба підприємства.

Наголошується також на тому, що зміна адреси реєстрації не вплинула на обсяг податків — зокрема, за 6 місяців 2021 року сплачено в місцевий бюджет — 53,5 млн грн податків, у державний — 98,8 млн грн.

Сергій Васильчук, депутат Рівненської міської ради:

«Якби міський голова про це своєчасно довідався, я думаю, що можна було б знайти компроміс і залишити робоче місце людині на «Укрпошті». Тоді б залишилася ця адреса і податки б далі сплачувалися в місто Рівне. Місто втратило близько 80-90 мільйонів податку з доходів фізичних осіб».

Ігор Кречкевич, заступник міського голови Рівного:

«Якщо взяти структуру наповнення бюджету, то орієнтовно 70% — це податки на доходи фізичних осіб. Тому, звісно, перереєстрація такого великого підприємства «Рівнеазот» до Городоцької громади вплине на наповнення бюджету Рівненської міської ТГ. Немає прямого методу заохочення підприємств щодо сплати податків. Нині це обговорюють на рівні держави, бо зараз місцева влада не має важелів впливу. Ми діємо в межах чинного законодавства. Треба зрозуміти причину перереєстрації, адже на це можуть впливати об’єктивні чинники, які не залежать від самого підприємства».

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

«У вересні, очевидно, буде прийнято законопроект щодо податків, який змінить всю систему бюджетування. Те, де розміщено підприємство, не буде сильно визначати, куди воно має сплачувати податок. Частина податків може йти в місто за фактом реєстрації людей, які там працюють. Левова частка людей, які працюють на підприємстві, — це рівняни. З прийняттям нового закону ті самі податки йтимуть в місто. Тому це природний процес».

Сергій Паладійчук, екссекретар Рівненської міської ради:

«100-130 мільйонів гривень отримувало місто щороку від «Рівнеазоту» з податку на доходи фізичних осіб. Це велика втрата для бюджету, бо це мінімум 20 класних дитячих майданчиків, один повноцінний дитсадок.

На початку 2000-х, а потім у 2009-2010 роках «Рівнеазот» вже порушував питання про зміну місця реєстрації. Як тільки влада міста чула про такі наміри, одразу реагувала: влаштовували зустріч, знаходили аргументи, чому варто продовжувати партнерство. І це діяло. Адже це логічно, бо підприємство збудувало цілий мікрорайон в місті — Ювілейний — для своїх працівників. Тож симбіоз міста і підприємства — логічний і правильний. Я не думаю, що такий крок «Рівнеазоту» — проста формальність. Бо голова правління ПpAT «Pівнеазот» Михайло Заблуда — дуже розумна і компетентна людина.

Перше, що має зробити влада Рівного, на мою думку, — з’ясувати причину, чому так сталося. Наступне — шукати компроміс. Справедливості ради варто зазначити, що не тільки підприємство потрібне місту, а й місто в майбутньому може бути корисним для підприємства. Тому такий крок має негативні наслідки для обох сторін, як на мене».

Сергій Поліщук, голова Городоцької ОТГ:

«Земельний податок, який сплачує нам підприємство, — понад 2 мільйони в місяць. Залишається нам також екологічний податок. А податок з доходів фізичних осіб тільки що почав надходити — це орієнтовно 3 мільйони 300 тисяч в місяць».

За матеріалами: Рівне Вечірнє

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
У Рівному чоловік на смерть збив жінку і втік. Його розшукали
0
Читати далі
На Рівненщині перекрили черговий канал незаконного перетину кордону особами призовного віку
0
Читати далі
У Рівному за приватні кошти відкриють нову школу з укриттям для безпечного навчання дітей
0
Читати далі
На Рівненщині внаслідок пожежі загинули 3 дітей
0
Читати далі
У Вараському районі керманич наїхав на пішохода та втік
0
Читати далі
Зеленський представив «план стійкості» у Верховній Раді
0
Читати далі
У Рівному судять зрадницю, котра перейшла на бік ворога
0
Читати далі
Реверсна дотація допоможе державі захистити громади прифронтових та деокупованих територій
0
Читати далі
Жителя Сарненського району судитимуть за організацію схеми для ухилянтів
0
Читати далі