Рівненщина завершує зиму: чого очікувати мешканцям області

Рівненщина завершує зиму: чого очікувати мешканцям області
0
Рівненщина завершує зиму: чого очікувати мешканцям області

Заступник начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області Олег Панюк, начальник обласного гідрометеоцентру Богдан Масовець, начальник відділу охорони та захисту лісу Рівненського ОУЛМГ Віктор Глущик під час онлайн-брифінгу в Рівненській ОДА розповіли про завершення зими та пожежну небезпеку. Модерував брифінг директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.

Від календарної весни варто очікувати температурних «гойдалок».
Тобто денні температури протягом цих днів сягатимуть +8 °C вдень, а нічні температури -4 °C. Це призводитиме до ожеледиці. Тому Рівненський гідрометцентр не радить водіям ще змінювати зимову гуму на літню.

З початку року в Рівненській області виникло 139 пожеж
, що менше на 18% за аналогічний період минулого року.

Не варто випалювати суху траву, стерню та сміття
на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Це може призвести до пожеж.

Спалювання сухої рослинності може спричинити руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.
Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим випалювання трави є в містах, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм. Крім того, спалюють не просто траву в містах, але й сміття, серед якого чимало пластику. На сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише безпосередньо палії.

Також варто пам’ятати, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність.
У випадках виникнення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101 або 112.

Лісові господарства активно розпочали підготовку до пожежонебезпечного періоду 2022 року.
Протягом цього періоду забороняється: розведення багать у лісі; заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів; палити, кидати в лісі непогашені сірники; розміщувати ближче, ніж за 100 м від узлісся смітники, вогненебезпечні виробництва та розводити багаття; випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до лісу (в тому числі проводити сільськогосподарські пали); звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо; забороняється відвідувати хвойні насаджень при 5 класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Із 1 січня медзаклади Рівненщини зможуть надавати платні послуги
0
Читати далі
Майже 100% вірян Православної церкви України прийняли реформу церковного календаря
0
Читати далі
Жителя Рівненщини затримали на незаконному поводженні зі зброєю та боєприпасів
0
Читати далі
Як вибрати браслет під тип зап’ястя?
0
Читати далі
Городоцька громада Рівненщини стала партнером прифронтової Юнаківської ТГ
0
Читати далі
Представники Рівненщини взяли участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
0
Читати далі
На Рівненщині під час обшуків виявили незаконне виготовлення й збут фальсифікату
0
Читати далі
Жоден лідер у світі не має права вести переговори з путіним без України: Зеленський
0
Читати далі
Депутати підтримали законопроєкт про множинне громадянство. Що це?
0
Читати далі