Рівненський лікар запевняє, що інколи віра пацієнта в своє одужання ефективніша, ніж жменя пігулок

Рівненський лікар запевняє, що інколи віра пацієнта в своє одужання ефективніша, ніж жменя пігулок
3
Рівненський лікар запевняє, що інколи віра пацієнта в своє одужання ефективніша, ніж жменя пігулок

Лікар-невролог, заступник головного лікаря з науково-методичної роботи у Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім.В.Поліщука Ігор Шумлянський розповів, що наш емоційний стан може спровокувати і гіпертонічну, і виразкову хвороби, і захворювання серцево-судинної та інших систем:

Більше місяця тому до мене звернулася пацієнтка, яка скаржилася і на головний біль, і на слабкість, і ноги в неї тремтіли, і спала погано, і тривогу відчувала. Це була молода жінка – їй виповнилося 35 років. Під час обстеження з’ясувалося, що її психоемоційний стан доволі важкий. Були ознаки депресії. А суть проблеми полягала в тому, що нещодавно в жінки діагностували дуже серйозне захворювання. Це її налякало. Вона почала шукати додаткову інформацію в інтернеті, перейнялася, розхвилювалася і загнала себе в глухий кут, звідки й виходу не бачила. Ось і з’явилася низка інших симптомів. Але після додаткових обстежень той страшний діагноз, який, до речі, був попереднім, зняли.
На сьогодні науково доведено, що 70 % захворювань має психоорганічну основу. Тобто наш емоційний стан може спровокувати і гіпертонічну, і виразкову хвороби, і захворювання серцево-судинної та інших систем. Саме тому лікарю так важливо знайти правильний підхід до пацієнта, налаштувати його на позитив, на покращення. Бо якраз мотивація людини у процесі її лікування є дуже важливою. У багатьох випадках віра пацієнта в своє одужання ефективніша, ніж жменя пігулок. А вселити її має лікар. Не даремно ж кажуть, що якщо пацієнту, який вийшов із кабінету лікаря, не стало краще, то останньому пора змінювати професію.
Із моєю пацієнткою ми працювали під час консультацій. Жінка усвідомила, що її життю нічого не загрожує. Після курсу лікування, у тому числі й прийому препаратів, які впливають на психоемоційний стан, їй стало значно краще. Сьогодні вона вже будує плани на майбутнє.

3
Суспільство # Ігор Шумлянський # неврологія
Найцікавіші матеріали
На Рівненщині військова, яка 11 місяців не приходила на службу, отримала пів мільйона гривень
0
Читати далі
Міноборони відсудило понад 3 мільйони євро у компанії, яка поставила неякісні бронежилети
0
Читати далі
У Данії художник замість замовлених робіт передав музею пусті полотна
0
Читати далі
СБУ розпочала кримінальні провадження за фактом обстрілу енергетичної та цивільної інфраструктури у Рівному
0
Читати далі
У Рівному чоловік у власній квартирі вирощував галюциногенні гриби
0
Читати далі
«Народний супутник» допоміг поцілити в судна росії в Севастопольській бухті
0
Читати далі
«Довбуш» став найкасовішим українським ігровим фільмом 2023 року
0
Читати далі
У Раді пропонують скорочувати терміни в'язням за генерацію електроенергії крутінням педалей
0
Читати далі
У Рівненському районі викрили нарколабораторію
0
Читати далі