У Рівненському районі розпочинають реалізацію пілотного проекту з соціально-психологічного відновлення учасників АТО. За задумом організаторів відповідна служба дозволить допомогти АТОвцям вирішувати нагальні повсякденні питання і водночас сприятиме психологічній адаптації.
Передбачається, що ініціатива впроваджуватиметься спільно зі службою зайнятості. Працюватимуть 10 фахівців, котрі наразі не залучені до роботи, але мають досвід роботи практичним психологом чи соціальним працівником. Їх підготовкою займатиметься керівник ГО "Психологічна служба Євромайдану" Ольга Яковлева.
- Мене дуже зацікавила ідея, із якою до мене звернулася Ольга Яковлева. Будемо виділяти кошти із районного бюджету. Адже зараз дуже важливо максимально підтримувати тих, хто повернувся із війни. Іноді для цього треба просто їх вислухати. Треба залучати хлопців до різних активностей, допомагати повертатися до звичайного життя - війна суттєво змінює багато речей у житті людини, якщо жити у такому стані тривалий час, то потім виникають труднощі з адаптацією до мирного життя, - розповідає голова Рівненської районної ради Віталій Стельмах.
Спеціалісти служби будуть координаторами між демобілізованими, членами їх сімей, сільськими радами. Фахівці консультуватимуть щодо призначення пільг/субсидій, пошуку роботи, одержання земельних ділянок, реабілітації, лікування тощо.
У намірах організаторів служби поширити напрацьований досвід на інші райони Рівненщини та регіони України.
Нагадаємо, що 3 лютого 2017 року у приміщенні районної ради відбулася науково-практична конференція "Актуальні питання в медико-психологічній реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції та членів їх сімей", за участю провідних фахівців ГО "Асоціація з медичної та психологічної реабілітації" та ГС "Об’єднання учасників АТО "Українці - разом".