- Мабуть, найпрекрасніший у моєму житті захід я зустріла там, де виноградники змінюються мінними полями, де залишки бойової техніки, колючий дріт... і кордон із Сирією... І це божевільне і абсолютно неосяжне для здорового глузду поєднання: пурпурового неба, безкрайнього обрію, гір, серпантину, таких м'яких відблисків стомленого сонця на заході і еха війни, - написала у рівнянка Олена Курилюк на своїй сторінці у Фейсбук.
Днями дівчина повернулася з Ізраїлю, де брала участь в інтенсивному міжнародному англомовному навчальному курсі "Зміна клімату та сільське господарство". Курилюк працює агрометеорологом у Рівненському обласному центрі з гідрометеорології.
Разом із 23-ма іншими учасниками інтенсиву із 19 країн Олена слухала лекції про необхідність взаємодії фермерів та метеорологічних служб, про іригацію та крапельне зрошування і т.д. А також бачила як використовують технології для запобігання втрат врожаю від заморозків у фруктових садів на Півночі Ізраїлю, як влаштована робота молочної ферми у Год Га-Шароні, Регіонального центру субтропічних плантацій тощо.
Організував навчання Ізраїльський центр міжнародного співробітництва МАШАВ, який більше півстоліття спеціалізується на поширенні нових сільськогосподарчих технологій. Примітно, що ані родючі ґрунти, ані достатня кількість опадів та сприятливий температурний режим не сприяють, на відміну від України, розвитку сільського господарства в Ізраїлі.
Беріть участь в оцінюванні цього матеріалу! Натискайте "лайк" або "дізлайк" - впливайте на рейтинг!
Включайтеся в обговорення цього тексту на наших сторінках у соціальних мережах https://facebook.com/sitevse та https://vk.com/vse_rivne