Кримську платформу в Україні запустить саміт, який планують на 23 серпня. На ньому ухвалять документ політичного характеру – Кримську хартію, яка зафіксує політику засудження злочинів Росії у Криму.
Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час телемарафону з нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя 26 лютого на телеканалі «Дім».
«Ключовим заходом, який запустить Кримську платформу, буде саміт 23 серпня. [...] Буде прийматися великий документ політичного характеру – Кримська хартія, яка фактично зафіксує політику тиску, засудження злочинів Російської Федерації. Це буде кодифікацією політики невизнання дій Росії», – пояснила Джапарова.
За її словами, в Україні протягом семи років тривали дискусії й лунали заяви про деокупацію Криму, які мали спорадичний характер.
«Для України принциповим було систематизувати й надати вектор розвитку всім існуючим ініціативам щодо Криму і додати нових. Ми декларуємо, що кінцева мета – деокупація Криму», – зазначила перша заступниця міністра закордонних справ.
Вона додала, що «до точки деокупації Криму неможливо буде дійти, якщо не будемо утримувати цю тему у внутрішньоукраїнському порядку денному й порядку денному міжнародної спільноти». У самій структурі Кримської платформи передбачено широке представництво і участь парламенту, громадських асоціацій і експертів.
Постійний представник президента в АР Крим Антон Кориневич вважає, що однією з найважливіших цілей Кримської платформи є розмова з міжнародними партнерами в широкому контексті.
«Не секрет, що на міжнародних майданчиках ми говоримо про Крим в основному про порушення прав людини. Ми розуміємо всю важливість цього питання, але Кримська платформа повинна охоплювати й інші питання: екологію, культуру, безпеку, санкційні питання, Чорноморський басейн і політику невизнання. Ми сподіваємося, що весь цей широкий спектр питань стане доступним для нас на Кримській платформі», – сказав він.
Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, попередження порушень прав людини і захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму.
Планують, що платформа діятиме на декількох рівнях: глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентської співпраці, у форматі експертної мережі.
Офіційно діяльність Кримської платформи буде розпочато на інавгураційному саміті, проведення якого заплановано на 2021 рік у Києві.
Нагадаємо, Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
Читайте також: Сьома річниця окупації: як Росія захоплювала Крим
За матеріалами: Gordon
Саміт «Кримської платформи» проведуть 23 серпня, – Джапарова
Найцікавіші матеріали