У Рівному розповіли яка ціна "феміди" для місцевої громади

У Рівному розповіли яка ціна
0
У Рівному розповіли яка ціна "феміди" для місцевої громади

Активісти «Антикорупційний моніторинг» досліджували прозорість статків та доброчесність правоохоронців та суддів на Рівненщині. Під час реалізації проекту «Ціна правосуддя: моніторинг реального способу життя і декларацій правоохоронців та суддів Рівненщини» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» аналітики організації проаналізували декларації всіх суддів в області, керівників поліції та прокуратури. Яких результатів досягла ГО «АКМ» у процесі дослідження декларацій, активісти розповіли на прес-конференції у  інформаційно-освітньому просторі «InfoHub».

- У рамках першого етапу нашого проекту «Ціна правосуддя: моніторинг реального способу життя і декларацій правоохоронців та суддів Рівненщини», ми проаналізували декларації 149 суддів, 33 топ-керівників прокуратури Рівненської області, 24 керівників Національної поліції в Рівненській області та їх структурних підрозділів за 2016 рік, - розповів керівник ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг. – Із загальної кількості виділили 35 декларацій, які потребують детальної перевірки. Серед цих декларантів - власники елітних авто, великої кількості будинків та земельних ділянок, величезних сум готівки в українській та іноземній валюті.  Для повної перевірки цих декларацій ми зібрали інформацію про трудовий стаж декларантів, їхні родинні зв’язки, декларації за останніх 10 років ( в тому числі й паперові), інформацію з усіх офіційних реєстрів. Зробити це було непросто, адже частина декларантів за цей час неодноразово змінювала місце роботи і отримати доступ до їх декларацій було проблематично.

 За словами Юрія Дюга, за час реалізації проекту лише троє суддів самотужки погодились пояснити свою декларацію. Вони поспілкувались з активістами, відповіли на всі питання, показали документи, чим засвідчили високий рівень публічності та доброчесності, можуть вважатися прикладом для інших судів. Це судді Рівненського міського суду Сергій Наумов, Тетяна Бучко, суддя Апеляційного суду Рівненської області Володимир Іващук. Тим часом глибока перевірка декларацій решти суддів та правоохоронців не завжди розвіювала сумніви активісті. Однак наявних публічних ресурсів та доступу до даних громадськості виявилось замало, - повну перевірку можуть провести лише правоохоронні органи. Саме тому по 15 деклараціях активісти попросили провести перевірку НАЗК, щоб встановити остаточно були порушення чи ні.

- На жаль, до теперішнього складу НАЗК є багато питань, але туди необхідно звертатися, - зауважила під час прес-конференції представник громадської організації «Ейдос: центр політичних студій та аналітики» Гюнель Бабакішієва. – Повну перевірку декларації вони проводять тільки у декількох випадках: відповідно до черговості та за заявами. Хоча в НАЗК є окремий відділ, який займається моніторингом способу життя чиновників, зазвичай такий моніторинг зводиться до тієї ж таки повної перевірки декларації. Тим не менше у них більше інструментів для цього, вони на відміну від активістів можуть подавати офіційна запити до податкової, юстиції та інших органів для повнішого збору інформації.

Моніторинг декларацій представників Феміди громадська організація «Антикорупційний моніторинг» проводила із листопада 2017 року в рамках проекту «Ціна правосуддя: моніторинг реального способу життя і декларацій правоохоронців та суддів Рівненщини», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

0
Наука і технології # Декларації
Найцікавіші матеріали
У Рівному чоловік на смерть збив жінку і втік. Його розшукали
0
Читати далі
На Рівненщині перекрили черговий канал незаконного перетину кордону особами призовного віку
0
Читати далі
У Рівному за приватні кошти відкриють нову школу з укриттям для безпечного навчання дітей
0
Читати далі
На Рівненщині внаслідок пожежі загинули 3 дітей
0
Читати далі
У Вараському районі керманич наїхав на пішохода та втік
0
Читати далі
Зеленський представив «план стійкості» у Верховній Раді
0
Читати далі
У Рівному судять зрадницю, котра перейшла на бік ворога
0
Читати далі
Реверсна дотація допоможе державі захистити громади прифронтових та деокупованих територій
0
Читати далі
Жителя Сарненського району судитимуть за організацію схеми для ухилянтів
0
Читати далі