У поточному році поліцейські Рівненщини викрили на 20 відсотків більше наркопритонів у порівнянні з минулим, а наркозбувачів – удвічі. Утім, за словами т.в.о. начальника управління протидії наркозлочинності поліції області Євгена Джигара, протидія будь-яким явищам наркоманії, передусім, має розпочинатися із викриття і перекриття каналів постачання, тобто, ще від кордону. Адже саме з Угорщини надходить ацетильований опій у вигляді малісу, з Китаю – марки, а з Франції «Subutex», де його використовують в якості замісної терапії.
Однак наркоманія — це проблема для будь-якого суспільства. І лише комплексний підхід у боротьбі з цим негативним явищем і його наслідками може дати позитивні результати. Це стосується і превентивних заходів, особливо серед підростаючого покоління, і суворішого покарання за наркозлочини, і запровадження спрощеної системи документування наркоз буту, а також врегулювання на законодавчому рівні питання заборони продажу нарковмісних лікарських засобів.
- На сьогодні існують такі медикаменти, які містять у своєму складі наркотики, тож продавати їх не варто, — зауважив Євген Джигар. — Ми протягом двох років боремося із цим, неодноразово зверталися до влади, аби заборонити продаж таких ліків, утім поки результату нема, - зазначає Євген Джигар.
Крім того, керівник управління протидії накрозлочинності поліції області наголошує громадянам бути обачними та ігнорувати написи із адресами телеграм-каналу, розміщені на стінах будинків.
- Звісно за цими фактами ми проводимо досудове розслідування і встановлюємо осіб, які ймовірно займаються розповсюдженням наркотиків, — зазначив Євген Джигар. — Утім все більше трапляється випадків, коли особи перераховують гроші, а натомість «товару» не отримують. Тобто потрапляють на гачок шахраїв.
Відділ комунікації
поліції Рівненської області