Аварійний ФАП на Рівненщині. Хто врятує заклад від завалення? [+ВІДЕО]

Аварійний ФАП на Рівненщині. Хто врятує заклад від завалення? [+ВІДЕО]
0
3180
0
  • Аварійний ФАП на Рівненщині. Хто врятує заклад від завалення? [+ВІДЕО]
  • Аварійний ФАП на Рівненщині. Хто врятує заклад від завалення? [+ВІДЕО]
  • Аварійний ФАП на Рівненщині. Хто врятує заклад від завалення? [+ВІДЕО]

Всього за 10 км від обласного центру на Рівненщині, знаходиться "показовий" ФАП. Медичний заклад у Заборолі обслуговує 1420 мешканців двох сіл, але що хвилини може просто завалитися. Сільський голова рік оббиває пороги влади але "віз і нині там". Чому ж реформа медицини так повільно йде до села на Рівненщині - розбирались "ВСЕ".

Сільський голова Микола Шустов розповідає, що раніше у даному ФАПі не було навіть мінімальних ліків. Йому вдалося добитись необхідного, але проблема з аварійним станом будівлі так і лишилась:

 

Заборольський ФАП перебуває на балансі району, опікується ним відділ охорони здоров’я Рівненської райдержадміністрації. Працює у ФАПі три працівники (фельдшер, акушер, прибиральниця). Обслуговує населення с. Забороль (1300 осіб) та с. Боянівка (120 осіб) Заборольської сільської ради Рівненського району. За інформацією мешканців Забороля, ФАП був зліплений у 50-х роках з «фінського» будиночка. І до сьогоднішнього дня перебуває в оригінальному стані. Я сільським головою був обраний в жовтні 2015 року, і про його жахливий стан знав ще до виборів. Відразу після виборів я завітав до ФАПу, як з’ясувалося, крім зовнішнього жахіття, тут не було навіть медикаментів першої невідкладної допомоги, пустота. Ідучи з ФАПу до сільської ради спілкувався по телефону з начальником відділ охорони здоров’я Рівненської райдержадміністрації, за тиждень часу, мінімум ліків вже був у ФАПі. Однак, проблема з будівлею лишається нагальною. Спільно з керівництвом району вирішили, що необхідно будувати новий медичний заклад, оскільки ремонту існуючий ФАП не підлягає. Вирішили також, що потрібно будувати амбулаторію, що фельдшера недостатньо, треба сімейний лікар. На початку 2016 року з районного бюджету Рівненською районною радою виділено 50 тис. грн. на проектно-кошторисну документацію. Документація розроблено, ціна питання 4,4 млн. грн., також сільською радою виділено земельну ділянку під амбулаторію. 4 липня 2017 року за допомогою у вирішенні проблеми Заборольської громади, та врахувати її під час реалізації відомого спільного зі світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», метою якого є поліпшення якості та ефективності медичної допомоги та оптимізація і реструктуризація лікарень і амбулаторних послуг вторинного рівня, Заборольська сільська рада звернулася до начальника управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Осіпчука Ю.Ю. Одним словом, шукаємо кошти, оскільки – проблема то району, а біда ж наша! - коментує голова Забороля Микола Шустов.

Натомість, начальник управління ОЗ ОДА Юрій Осіпчук говорить про те, що на жаль Заборольський ФАП коштів не отримає:

 

 

ФАП це комунальна власність. Вихід - звертатись у Центр ПМСД Рівненської районної ради. За проектом Світового банку ФАПи не ремонтуються, а переробляються при потребі в амбулаторії.Включити цей ФАП в проект - нереальна річ. Амбулаторія обслуговує близько 6000 людей. Якщо цей ФАП людям потрібний - варто шукати шляхи фінансування, але це питання треба добре аналізувати та вивчати в ньому потребу. Варто зазначити, що реформа передбачає розвиток сімейної медицини. Ми забезпечені сімейними лікарями, тому поки не знаю чи є доцільність там ФАПу,- коментує Юрій Осіпчук.

"Все в руках влади."

Рівненська РДА обмежилась повідомленням про те, що проблема їм відома та поступово вони ремонтують мед. заклади у Рівненському районі. Також ФАПи отримують велосипеди :

"...Щодо ФАПу у Заборолі, наразі там розроблена проектно-кошторисна документація на будівництво нової амбулаторії. Адже ремонтувати даний ФАП є просто недоцільним. На сьогодні вартість робіт становить більше чотирьох мільйонів гривень. Ми працюємо над тим аби медичні послуги були якісними та доступними,"- коментує голова Рівненської РДА Володимир Пилипчук

 

Безумовно, вартість у 4 з половиною мільйони є чималою. Після розголосу у мережі фейсбук, обурені люди почали цікавитись чи є альтернативні шляхи вирішення цієї проблеми. Сайт "ВСЕ" поцікавився у депутата обласної ради Михайла Кирилова (представляє даний округ) - чи існують шляхи і чи він лобіював ремонт ФАПу взагалі?

 

 

 

Ну ціна 4 з половиною мільйони безумовно космічна. Можливо вони готувались під гроші Світового банку, бо такої суми ніхто не виділить. Я говорю реальну річ. Я не знаю, можливо там вже прописані у ФАПі якесь обладнання але вартість ну просто дуже висока. Стосовно перспектив - варто почекати змін влади. Я звертався - питання просто ігноруються. Варто почекати і все буде добре,- коментує депутат обласної ради Михайло Кирилов.

Натомість у ОДА говорять про те, що звернень не надходило. Та і питання це відповідальних очільників села. 

Як вийти з ситуації, до чого тут госпітальна рада і реформа децентралізації, та хто винен, що ФАП у такому стані - у конструктивному інтерв`ю з заступником голови Рівненської ОДА Світланою Богатирчук-Кривко : 

 

Подібної думки щодо аварійності мед. закладів член Громадської Ради при МОЗ Юрій Поліщук:

 

 

Громада має брати відповідальність за те, що на її балансі. Це по- перше. По - друге сільські голови та депутати мають інформувати про стан таких критичних речей, та однозначно рішення мають прийматись на місцях. Аварійні ФАПи це системна проблема. Там де органи місцевого самоврядування ними не займались - така плачевна ситуація. Громадська рада буде звертатись до МОЗ про матеріально технічний стан мед. закладів але місцева влада повинна тут бути найактивнішим лобістом змін. Сільські голови та депутати мають вирішувати як діяти в таких ситуаціях.,- коментує Юрій Поліщук

 

Варто зазначити, що процес об'єднання в районі запущений, але поки за словами сільського голови, триватиме ще що найменше 3 місяці. Найпевніше, у такому випадку варто терміново обговорити доцільність ФАПу вцілому. Не зважаючи навіть на витрачені на проектно-кошторисну документацію кошти. Терміново вирішити саме місцевій владі - що робити далі? Адже це приміщення може забрати з собою життя селян. Та досі лишається питання - чому ж стільки часу ФАП у такому стані мовчки існував?

Фото Фейсбук, 4 влада, Ерве ЮА, 

0
Політика Гроші # Світлана Богатирчук-Кривко # медична реформа # Микола Шустов # Заборольський ФАП
Читайте також
22
В Україні введуть плату за приймання пологів
Новація почне діяти через два роки.
0
Читати далі
424
Рівняни під Верховною Радою поставили пам’ятник жертвам медичного популізму
0
Читати далі
625
Медична реформа. Що нового? – доступно в інфографіці про зміни, що на нас чекають
Коротко і доступно про те що нас чекає.
0
Читати далі
777
У Рівному визначались як втамувати кадровий та фінансовий голод в об’єднаних громадах
"Реформи та децентралізація - чи стануть малі громади заможнішими."
0
Читати далі
3828
Рівненські нардепи не хочуть такої медицини як у Польщі - з профілактикою і майже безкоштовними ліками
Більшість рівненських народних депутатів не дали голосів за законопроекти, що запроваджували реформу медицини.
0
Читати далі
396
Медиків бригад екстреної допомоги Рівненщини вчать рятувати людей столичні колеги
У Рівному відбуваються навчання інструкторів з питань надання екстреної медичної допомоги при травмі на догоспітальному етапі (ATLS) серед працівників обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
0
Читати далі
Найцікавіші матеріали
24
Житель Рівненщини забив дружину до смерті
Подружжя посварились через гроші
0
Читати далі
49
"Олімпійське літо" продовжує крокувати Рівненщиною [+ФОТО]
В селі Олександрія Рівненського району, знаходиться комунальний заклад «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради.
0
Читати далі
11
«Rivne Patriotic Run 2017» запрошує на благодійний забіг
Цьогоріч рівненський Забіг у вишиванках буде присвячений збору коштів для 11-річного рівнянина Іллі Герасимюка.
0
Читати далі
90
Рівненський спідвеїст Станіслав Мельничук привів свою команду до бронзи "Кубку Дебрецена" [+ВІДЕО]
Рівненський гонщик Станіслав Мельничук у неділю взяв участь в 42-му розіграші турніру на Кубок Дебрецена.
0
Читати далі
18
МЕГАВІКЕНД У Рівному: зустріч з «DZIDZIO, Ляпис-98, «Mozgi» та Олегом Винником
Вони збирають стадіони та б’ють рекорди за переглядами на YouTube та телеканалах. Їх називають найвеселішими, найдрайвовішими та найлегендарнішими гуртами і не дарма, адже їх пісні та відео мають шанувальників не тільки в Україні, а й навіть за кордоном!
0
Читати далі
24
На Рівненщині за самовільну реконструкцію АЗС заплатять 3 мільйони гривень штрафу
Йдеться про aвтозаправні стaнції у рaйцентрі Коcтопіль,
0
Читати далі
157
Рівненські волейболістки стали Чемпіонками України
До фінального етапу Чемпіонату України з пляжного волейбоу, якій відбувся Новій Каховці пробилися 6 пар дівчат та 3 пари хлопців, які представляли Рівненщину.
0
Читати далі
22
В Україні введуть плату за приймання пологів
Новація почне діяти через два роки.
0
Читати далі
88
Рівненський "Кардинал" завтра озвучить плани на сезон та представить оновлену комплектацію команди
Завтра 22-го серпня, у конференц-залі готелю «Мир» головний тренер та керівники клубу також розкажуть про комплектацію команди у період літнього міжсезоння та завдання на сезон 2017-2018 у Чемпіонаті футзальної Екстра-ліги та Кубку України.
0
Читати далі