Чому 300 тисяч гривень на ремонт лікарні у Мізочі можуть стати фікцією. Рівненський нардеп від БПП вдався до популізму?

Чому 300 тисяч гривень на ремонт лікарні у Мізочі можуть стати фікцією. Рівненський нардеп від БПП вдався до популізму?
0
3022
0
Чому 300 тисяч гривень на ремонт лікарні у Мізочі можуть стати фікцією. Рівненський нардеп від БПП вдався до популізму?

Одним із пунктів у реформуванні галузі медицини було проведення оптимізації вторинної ланки. Відтак, було вирішено скоротити видатки на не повнофункціональні заклади, аби поліпшити матеріально технічну базу ФАПів та амбулаторій. Саме тому, болючим було закриття терапевтичного відділення Здолбунівської ЦРЛ у Мізочі. Однак, з наближенням виборів позиція певних представників влади різко починає змінювати обраний шлях.

Згідно з постановою Кабміну від 25.11.2015 № 1024 медицину треба оптимізувати. Це означає, що кошти з державного бюджету будуть надходити на конкретно вказані витрати, які треба суттєво зменшити. Переговорним шляхом згідно з наказом у Здолбунівській ЦРЛ вимушено було скоротити 25 ліжкомісць (замість 42). З огляду на фінансування скоротили терапію в Мізочі. Оснащення якої не дозволяло надавати в повному обсязі якісні медичні послуги на вторинному рівні. Навіть зробити аналізи була відсутня можливість у даному закладі. А жахливий стан будівлі взагалі не піддавався жодній критиці.

 

З часом стала очевидною правильність прийнятого рішення, адже на жаль утримувати даний заклад з місцевого бюджету виявилось абсолютно неможливим. Також, це підтвердили і в судовому порядку

Однак, нещодавно на зустрічі з виборцями нардеп від провладної партії Олександр Дехтярчук заявив, що рішення скоротити терапію було безглуздим:

 Мене турбує те, що Мізоч, який колись був райцентром, нині перебуває у доволі занедбаному стані. Вважаю безглуздим рішення про ліквідацію лікарні у Мізочі. Тому на зустрічі з мізочанами я пообіцяв, що 300 тисяч гривень буде спрямовано на реконструкцію лікарні. Ці пропозиції за моїм підписом уже перебувають у Мінфіні. Ми розпочнемо працювати над цим об’єктом і подумаємо, як, відповідно до законодавства, все правильно зробити. Але однозначно робочі місця будуть збережені, і люди зможуть отримати найнеобхідніші медичні послуги, – зазначив народний депутат.

 

Втім, як виявилось, слова нардепа є звичайним передвиборчим популізмом, що вводить в оману населення Мізоча. Саме це підтвердили і в Рівненській ОДА посилаючись на те, що жодних змін в реформі медицини не відбулося:

- Нічого не змінилось, реформа продовжується. Принцип фінансування - за послугу через НСЗУ. Це його (Дехтярчука -прим.ред.) особиста думка. На мій погляд- популістична, - коментує заступниця очільника Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

 

Фінансування медичних закладів буде відбуватись через Національну службу здоров`я за підписаними лікарнями угодами. Втім "реконструкція лікарні" даними видатками не передбачена. В обласному бюджеті на ремонт закладу коштів не передбачалось, а відтак ми поцікавились чи можливий такий зі Здолбунівської районної казни і виявилось, що сума непосильна для бюджету:

Вільні залишки районного бюджету становлять близько 1 мільйона гривень. Ремонт відділення терапії у Мізочі становить близько 11 мільйонів,- коментує очільник Здолбуніврайради Олег Дацюк.

 

Відтак, стає очевидним, що 300 тисяч гривень обіцяні Олександром Дехтярчуком аж ніяк не допоможуть реконструювати лікарню і суперечать ініційованій його ж партією реформі. Найпевніше, саме це можна назвати "безглуздим"?

 

 

Головне фото Здолбунів правда

0
Політика Гроші # медична реформа # Олександр Дехтярчук # Мізоч # популізм
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
40
Суд скасував штраф «Рівнегазу» у 850 тисяч
0
Читати далі
24
До Рівного приїхав всесвітньо відомий профессор, аби розповісти про сучасні методи лікування порушень ритму серця (ФОТО)
0
Читати далі
213
Рівненські архітектори «напорушували» на два мільйони бюджетних коштів
0
Читати далі
59
Відомі найспортивніші громади Рівненщини
Вже традиційно, протягом вересня, у містах обласного значення, районах та ОТГ Рівненської області відбувалися фізкультурно-оздоровчі заходи з нагоди Дня фізичної культури та спорту України. Це заочні змагання, які складалися з різноманітних масових заході
0
Читати далі
106
Рятувальники витягли кота з десятиметрового колодязя на Рівненщині
0
Читати далі
934
На Рівненщині черговий рейд: бурштинокопачів застали під час видобутку каміння (ФОТО)
0
Читати далі
155
Біля Рівного чотири села залишились без світла
0
Читати далі
128
Рівнянка стала чемпіонкою Європи у змаганнях з дзюдо
0
Читати далі
109
Рівненські рятувальники отримали нове спорядження від колег з Польщі (ФОТО)
0
Читати далі