Чому медикам Рівненщини заборгували 174 мільйони гривень зарплати і до чого тут оптимізація?

Чому медикам Рівненщини заборгували 174 мільйони гривень зарплати і до чого тут оптимізація?
0
Чому медикам Рівненщини заборгували 174 мільйони гривень зарплати і до чого тут оптимізація?

Проблема недофінансування медицини на Рівненщині існує вже не перший рік. Все тому, що деякі райони не привели у відповідність медичні заклади згідно до положень виданих Урядом, не оптимізували видатки і в кожному районі для того свої підстави, адже в час реформування галузі медицини вдосталь вагань до непопулярних Урядових рішень чиновниками місцевих рівнів. Однак, щороку заручниками стають працівники, що недоотримують зарплатню.

Торік, було видане розпорядження оптимізувати медицину по районах. В Здолбунівському, приміром, було закрите відділення терапії, що знаходилось у селищі Мізоч відокремлене від ЦРЛ в районному центрі. На Сарненщині такої оптимізації не зробили й відповідно їм критично не вистачало коштів. Саме тому частину грошей доводилось розподіляти місцевим бюджетам і дофінансовувати галузь.

 

 

На сьогодні, в Рівненській області, ситуація з фінансами не надто змінилась, окрім того, що реформа стала "розвиднюватись". Починаються обіцяні будівництва сучасних амбулаторій в селах, відбулось підвищення зарплатні у сімейних лікарів. Завдяки програмам Світового банку вдалося купити безліч сучасної техніки й комп`ютеризація первинної галузі.

Однак, грошей все ж критично бракує. Як зазначають в управлінні ОЗ РОДА заборгованість перевищує суму у 150 мільйонів гривень:

 

 

На сьогоднішній день є заборгованість по заробітній платі працівникам медичних закладів району та області, яка сягає 174,3 мільйона гривень. Також, додаткового фінансування потребує закупівля інсуліну, борг якої складає 6 мільйонів гривень та проведення процедури гемодіалізу, із заборгованістю у 4 мільйони гривень,- зазначив заступник начальника управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Олег Вівсянник.

Проте, хоч трішки полегшити ситуацію має сьогоднішнє рішення Уряду. Відтак було перерозподілено 1,5 млрд грн з резерву Держбюджету та інших програм МОЗ України на медичну субвенцію з державного бюджету місцевим. Ці кошти мають бути використані за такими пріоритетами:

  • - погашення заборгованості заробітних плат медикам;
  • - додаткове фінансування бюджетної програми лікування пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу;
  • - забезпечення потреб пацієнтів, яким необхідні препарати інсуліну.

Перерозподіл ініціювало МОЗ. Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоби кошти за механізмом субвенції отримали всі медичні заклади.

- Поки що немає жодного письмового розпорядження чи будь-якого іншого документа, щодо перерозподілу місцевих коштів на медицину області. Проте, представникам медичного департаменту оголосили можливу суму, яка становить близько 43 мільйонів гривень, - додає Олег Вівсянник.

Та на жаль, очевидно, повну потребу в грошах, 43% від необхідної суми з Держбюджету не вдасться закрити. Тому вихід найпевніше, як і тогоріч дофінансовувати видатки з місцевих бюджетів. І вже прогнозуємо недоплати по заробітній платі працівникам медичних установ де місцеві чиновники не врахують ситуації вже зараз. 

 

 

Фото Олег Вівсянник Юа:Рівне

0
Наука і технології Суспільство # Уряд # медики # медична реформа # зарплата
Найцікавіші матеріали
Затримано чоловіка, котрий крав квіти з клумб Рівного
0
Читати далі
У Рівному біля смітників знайшли тіло новонародженої дитини
0
Читати далі
Шахраї ошукали рівнянку на 120 тисяч гривень
0
Читати далі
На Рівненщині неповнолітній організував незаконний перетин кордону
0
Читати далі
Жіноча ліга БК «Рівне» виборола золото у фіналі
0
Читати далі
На Рівненщині вшанують 39-ті роковини Чорнобильської катастрофи
0
Читати далі
Стартує відбір учасників на отримання національної премії за внесок у розвиток підприємництва
0
Читати далі
У Дубно водій збив дівчину та зник з місця ДТП
0
Читати далі
Безвісти зниклу 91-річну жительку Березнівщини розшукали без ознак життя
0
Читати далі