Імпічмент Драганчука: чи буде у Рівненської обласної ради "четверта голова"?

Імпічмент Драганчука: чи буде у Рівненської обласної ради
0
3501
1
Імпічмент Драганчука: чи буде у Рівненської обласної ради "четверта голова"?

На сайті Рівненської обласної ради було опубліковано проект рішення  "Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Рівненської обласної ради Драганчука Миколи".   Таке рішення передбачуване, адже на останній сесії 1 грудня йшлося про відставку пана Миколи і його переконували написати заяву на звільнення. Проте, він не погодився і найпевніше проект згідно дотримання усіх термінів буде розглядатись вже після Нового року. 

Варто зазначити, голова обласної ради та заступники призначаються депутатами і можуть змінюватись залежно від настроїв і домовленостей між фракціями. Тобто для ухвалення певного рішення потрібна більшість голосів і депутати об`єднуються задля прийняття конкретного рішення. Якщо ж їм це не вдається або фракції між собою не домовляються - це тягне за собою і ймовірні кадрові перестановки. Логічно, адже більшість депутатів, що об`єдналися хочуть бачити на посаді голови "свого" представника. 

Нагадаємо, Микола Драганчук є представником партії "Батьківщина". Був призначений на посаду після гучного скандалу з поновленням на посаді голови Володимира Ковальчука і діючим на той час головою Олександром Корнійчуком. Депутатт ухвалили демократичне рішення і обласну раду очолив Микола Драганчук. А вже 1 грудня депутати не підтримали звіт голови і домовлялися про його зняття. Таким чином всі депутати об`єднались проти "Батьківщини" в раді. 

Головним претиндентом на посаду називають діючого заступника Олександра Корнійчука. Така ситуація доволі передбачувана, адже пан Олександр вже має досвід головування радою, досвід роботи в держслужбі і тісно спілкується з першими особами партії "БПП". Хоча він говорить, що процес перемовин ще триває:

 

 

- Ну на сам перед я б зараз не поспішав би називати конкретні прізвища, тому що потрібно пам’ятати, що обласна рада є органом колективним і, відповідно, тільки депутати вирішуватимуть, хто має стати головою облради та його заступником. Тому після сесії, яка відбулася, після голосування за звіт голови, очевидно, розпочалися дискусії в самих фракціях безпосередньо, та обговорення між усіма представниками політичного процесу в раді, хто має в подальшому бути головою та заступниками ради. Тому процес триває. Ще раз повторюю, я б не називав конкретних прізвищ, а вже після завершень усіх консультацій, спілкування, можна було б про це говорити. Чому склалася така ситуація, що "Батьківщину" вирішили відтиснути від головування у президії ради? Тут є багато факторів. Сьогодні від керівництва вимагається наступне: забезпечити спільний спокійний результативний процес, який мав би задовільнити усіх депутатів. Очевидно, що це не було зроблено, десь, мабуть, була "перегнута палиця" зі сторони керівництва фракції «Батьківщина» щодо вирішення деяких питань, очевидно, що це сприйнялось не надто приємно іншими учасниками політичного процесу, відповідно така є реакція. Не думаю, що вона стосується особисто Драганчука.

Про конфлікт внутрішньопартійний нині не йдеться. Припускаємо, задля прийняття певних рішень, амбіційний Олексій Муляренко і не менш впливовий Віталій Чугунніков "сіли за стіл перемовин". 

Ситуація для партії "Батьківщина" в обласній раді складається доволі неоднозначна. Як показало голосування за кандидата на посаду Рівненського онкодиспансеру Олександра Ткача, меншість не дозволяє їм приймати вкрай принципові рішення. В кулуарах говорять, що саме така позиція Миколи Кучерука, що домовлявся за свого однопартійця Олександра Ткача на цю посаду і привела до перспективних перестановок в облраді. Подекуди говорять навіть про тиск на депутатів. Та вочевидь "білосердечні" не підуть в категоричну опозицію, адже в такому випадку можна втратити надію на прийняття хоч якихось важливих рішень для "Батьківщини", тобто та ж посада Олександра Ткача, виділення коштів на депутатські округи та інше. 

Про події на сесії 1 грудня розповів голова обласної ради Микола Драганчук: 

 

 

До часу прийняття рішень депутатами ситуація може кардинально змінитись, та станом на сьогодні депутати називають такий склад президії
Голова Олександ Корнійчук "БПП", заступник Олексій Бучинський "Свобода", а посаду другого зама віддадуть Сергію Свисталюку "Радикальна партія Олега Ляшка". Далі буде....

1
Політика # Олексій Муляренко # Олександр Корнійчук # Микола Драганчук
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
41
Чи впровадять дошкільнятам не з Рівного додаткову плату за садочки?
" з одного боку в Рівному не вистачає місць у дитсадках, а з іншого – є багато випадків, коли своїх дітей водять до наших дитсадків ті люди, які в Рівному не живуть"
0
Читати далі
39
Чи дійсно для рівнян штучна ялинка краща замість живої?
Штучна ялинка зможе окупити себе лише мінімум через 150 років
0
Читати далі
48
На Рівненщині бурштинщики виправдовувались, що рили ями для водопою звірів
0
Читати далі
54
АТОвці Рівненщини об'єдналися, щоб відстояти свої права на мирній землі
Бійці АТО оголосили про створення Ради спілок учасників АТО Рівненщини, яка координуватиме їхні подальші дії
0
Читати далі
930
Пам`ятка архітектури в центрі Рівного - продати й забути?
0
Читати далі
70
Старателям Рівненщини вже не вистачає власних клондайків
Тому вони копають вже у сусідній області
0
Читати далі
39
"Податкова не тут! - А де?" - Дубровицький ЦНАП вітає клієнтів
0
Читати далі
3318
Багатодітна родина рівненського громадського активіста стала учасницею програми "Міняю жінку" [Фото та відео]
0
Читати далі
731
Як не вбити ще ненароджений дитячий садок
0
Читати далі