Стало відомо, чому на Рівненщині не реєструють громади ПЦУ

Стало відомо, чому на Рівненщині не реєструють громади ПЦУ
0
2568
1
  • Стало відомо, чому на Рівненщині не реєструють громади ПЦУ
  • Стало відомо, чому на Рівненщині не реєструють громади ПЦУ

Як стало відомо, релігійні громади ПЦУ наразі не можуть належним чином бути зареєстрованими і стати повноправними. Все тому, що ця процедура вимагає документального узгодження навіть на найвищих рівнях чиновників України. Саме тому, депутати Рівнеоблради вирішили звернутись до Президента, аби він прискорив процес встановлення Української церкви на Рівненщинні.

Згідно з порядком, парафії повинні подати документи до Рівненської єпархії. Згодом, саме єпархія реєструє статути за підписом Єпископа Іларіона, а тоді повертає на реєстрацію в ОДА

Однак, як виявилось Рівненська єпархія не має належного статусу аби реєструвати статути парафіальних громад. Саме тому, що єпархіальне управління не зареєстроване відповідним чином, а процес цей залежить від Міністерства культури:

 

 

"Ми надішлемо звернення до Президента, аби він звернувся до Мінкульту і прискорив процес залагодження цієї ситуації. Адже наразі це схоже на затягування часу," - зазначив депутат Рівнеоблради Валентин Крока. 

В Рівненській ОДА ж запевняють, все готове. Чекають лише документів на реєстрацію:

 

 

"Жодного документу в ОДА ми не отримували, однак готовність стовідсоткова за принципом єдиного вікна здійснювати реєстрацію парафій. На сьогодні ми лише чекаєм коли буде зареєстровано статут єпархії. Коли саме єпархія погодить їхні зміни в статуті, тоді ми зареєструємо. Наразі чекаємо офіційно затверджених статутів," - прокоментувала заступниця очільника Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

 

Питання «Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України щодо затягування реєстрації єпархії православної церкви України (ПЦУ) Міністерством культури України» повинне бути підтримане депутатами на сесії Рівнеоблради. Статись це може вже завтра, 14 березня.

Станом на сьогодні на публікацію сайту "ВСЕ" відреагував народний депутат Олександр Дехтярчук й повідомив, що оперативно звернувся до Департаменту з релігійних питань Міністерства культури:

"Вже найближчим часом реєстрація релігійних громад буде розпочата Рівненською ОДА. Жодних юридичних перешкод з боку Мінкульту у цьому напрямку нема," - прокоментував Олександр Дехтярчук.  

 

Головне фото сайт "Церква"

1
Політика # рівнеоблрада # перехід до ПЦУ # єпархія
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
512
П'яна бійка: на Млинівщині знайшли тіло мертвого чоловіка
0
Читати далі
1167
На Рівненщині поліція затримала на хабарі голову РДА
0
Читати далі
124
Рівненський військовий полігон ОК"Захід" тепер готуватиме водіїв різних категорій
0
Читати далі
81
"Перший старт" дошкільнят відбувся на Рівненщині
0
Читати далі
2970
На Рівненщині з мільйонами затримали учасника мережі підкупу за кандидата у Президенти
1
Читати далі
325
У Бармаках затримали 20-річного наркоторговця метамфетаміном
0
Читати далі
192
"Французька Весна" повертається до Рівного
0
Читати далі
187
На Рівненщині від грипу померла жінка
0
Читати далі
272
Афери з кредитами: у Вараші "розвели" на гроші клієнтів
А також причетність до злочину 23-річної працівниці банку
0
Читати далі