Супрун звернулась до Гройсмана: скандал з Рівненською госпітальною радою обговорюють у Кабміні

Супрун звернулась до Гройсмана: скандал з Рівненською госпітальною радою обговорюють у Кабміні
0
4589
0
Супрун звернулась до Гройсмана: скандал з Рівненською госпітальною радою обговорюють у Кабміні

Скандал з формуваннмя госпітальної ради у Рівному вийшов на рівень Кабінету міністрів України. Так міністр охорони здоров`я шокована виборами госпітальної ради на Рівненщині переконана, що створення незалежних та дієвих госпітальних рад під загрозою. Саме тому вона звернулась до Прем`єра Володимина Гройсмана з вимогою втрутитися і ситуацію та забезпечити процес відкритого і публічного обрання кандидатів до госпітальних рад. 

 - Отримала від Громадська Рада при МОЗ України тривожного листа щодо формування госпітальні рад при госпітальних округах.
Госпітальна рада - це є дорадчий орган, який надаватиме рекомендації громадам, як краще зорганізувати роботу мережі медзакладів у госпітальних округах. Проте зараз створення незалежних та дієвих госпітальних рад під загрозою.
Процес формування рад проходить закрито та без залучення представників громадськості. До списків кандидатів потрапляють лише місцеві керівники, їхні кандидатури навіть не обговорюються в медичних комітетах місцевих рад, процес не висвітлюється в ЗМІ. Вважаю неприпустимим, що до органу, який створений для посилення суспільного контролю, не потрапляють кандидати, які власне і є представниками суспільства.
Вдячна Громадські раді МОЗ, що оперативно повідомили про проблему. Задля вирішення ситуації, я звернуся до Прем’єр-міністра Volodymyr Groysman з проханням направити доручення до органів місцевого самоврядування та голів обласних держадміністрацій, проконтролювати процес створення госпітальних рад при госпітальних округах, забезпечити його прозорість та публічне висвітлення, - пише Уляна Супрун. 
 


Нагадаємо, що на минулій сесії Рівнеради питання госпітальної ради відклали на довивчення. Адже склад пропонованих кандидатів обурив громаду. Чиновники рекомендували до сладу громадського дорадчого органу самих себе. Так до складу ради планували обрати начальника обласного управління охорони здоров`я Юрія Осіпчука, начальника міського управління охорони здоров`я Віктора Іськіва, заступника міського голови Рівного Галину Кульчинську. 

Як би мала працювати працювати госпітальна рада в ефірі телеканалу РТБ розповіла заступник міського управління охорони здоров`я Вікторія Покоєвчук:

 

0
Політика Здоров'я # МОЗ # Юрій Поліщук # Госпітальна рада Рівного
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
40
Біля Рівного фура вилетіла у кювет
0
Читати далі
160
У Рівному професіонали битимуться "на виживання"
Вже за півтора тижня, 3 березня у Рівному відбудеться топова спортивна подія - професійний турнір з ММА-змішаних єдиноборств "WEST FIGHT 26: COLOSSEUM".
0
Читати далі
51
Ті ж гості, у ту ж хату: волинські лісокради знову крали рівненський ліс
0
Читати далі
48
На Рівненщині у літній кухні, охопленій вогнем, знайшли тіло
0
Читати далі
178
Директора коледжу на Рівненщини звинуватили у "вивозі" студентів "на заробітки"
0
Читати далі
109
Рівняни нарешті підуть у школу
0
Читати далі
55
Мультиплекс запрошує на дві прем'єри тижня
0
Читати далі
102
Здоров'я стає ближчим: у Рівному відкриється серцево-судинний центр
0
Читати далі
62
Рівняни пропонують зробити "дикий парк" посеред міста
0
Читати далі