Супрун звернулась до Гройсмана: скандал з Рівненською госпітальною радою обговорюють у Кабміні

Супрун звернулась до Гройсмана: скандал з Рівненською госпітальною радою обговорюють у Кабміні
0
4339
0
Супрун звернулась до Гройсмана: скандал з Рівненською госпітальною радою обговорюють у Кабміні

Скандал з формуваннмя госпітальної ради у Рівному вийшов на рівень Кабінету міністрів України. Так міністр охорони здоров`я шокована виборами госпітальної ради на Рівненщині переконана, що створення незалежних та дієвих госпітальних рад під загрозою. Саме тому вона звернулась до Прем`єра Володимина Гройсмана з вимогою втрутитися і ситуацію та забезпечити процес відкритого і публічного обрання кандидатів до госпітальних рад. 

 - Отримала від Громадська Рада при МОЗ України тривожного листа щодо формування госпітальні рад при госпітальних округах.
Госпітальна рада - це є дорадчий орган, який надаватиме рекомендації громадам, як краще зорганізувати роботу мережі медзакладів у госпітальних округах. Проте зараз створення незалежних та дієвих госпітальних рад під загрозою.
Процес формування рад проходить закрито та без залучення представників громадськості. До списків кандидатів потрапляють лише місцеві керівники, їхні кандидатури навіть не обговорюються в медичних комітетах місцевих рад, процес не висвітлюється в ЗМІ. Вважаю неприпустимим, що до органу, який створений для посилення суспільного контролю, не потрапляють кандидати, які власне і є представниками суспільства.
Вдячна Громадські раді МОЗ, що оперативно повідомили про проблему. Задля вирішення ситуації, я звернуся до Прем’єр-міністра Volodymyr Groysman з проханням направити доручення до органів місцевого самоврядування та голів обласних держадміністрацій, проконтролювати процес створення госпітальних рад при госпітальних округах, забезпечити його прозорість та публічне висвітлення, - пише Уляна Супрун. 
 


Нагадаємо, що на минулій сесії Рівнеради питання госпітальної ради відклали на довивчення. Адже склад пропонованих кандидатів обурив громаду. Чиновники рекомендували до сладу громадського дорадчого органу самих себе. Так до складу ради планували обрати начальника обласного управління охорони здоров`я Юрія Осіпчука, начальника міського управління охорони здоров`я Віктора Іськіва, заступника міського голови Рівного Галину Кульчинську. 

Як би мала працювати працювати госпітальна рада в ефірі телеканалу РТБ розповіла заступник міського управління охорони здоров`я Вікторія Покоєвчук:

 

0
Політика Здоров'я # МОЗ # Юрій Поліщук # Госпітальна рада Рівного
Найцікавіші матеріали
6
На Рівненщині живе "конопляний король"
ля багатьох вирощування коноплі видається дивним і асоціюється далеко не з фермерством, хоча на Рівненщині та Житомирщині фермер віднедавна має сотні гектарів коноплі
0
Читати далі
21
Рівненщина: неїстівна краса "Дермансько-Острозького парку" (ФОТО)
У парку можна знайти рідкісні та надзвичайно гарні гриби, щоправда, не всі вони їстівні, але від цього вони не стають менш прекрасними.
0
Читати далі
26
Рівнян запрошують навчитись змінювати життя
0
Читати далі
34
"Грошова реформа" переконала рівненську пенсіонерку віддати шахраям заощадження
Жінка розповідає, що зловмисниці запропонували їй обміняти заощадження на «купюри нового зразка».
0
Читати далі
42
Трагічні розбірки у селі на Рівненщині - ВІДЕО-коментар
Парубки з двох сіл Рокитнівського району на Рівненщині влаштували розбірки
0
Читати далі
224
"Облом для домушника": на Рівненщині у квартиру «вдерся» крадій, а там його зустрів господар (відео)
0
Читати далі
56
Газовий слід у водопроводі рівненського сміттєзвалища
0
Читати далі
27
Скільки порушень знайшли рівненські аудитори у Березнівській ЦРЛ?
Аудитори виявили порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на 230 тис. гривень.
0
Читати далі
1578
Адвокат з Запоріжжя проти Рівненської ОДА. Чи будуть домовлятися?
Трохи думок про можливий розвиток подій...
0
Читати далі