Супрун звернулась до Гройсмана: скандал з Рівненською госпітальною радою обговорюють у Кабміні

Супрун звернулась до Гройсмана: скандал з Рівненською госпітальною радою обговорюють у Кабміні
0
3184
0
Супрун звернулась до Гройсмана: скандал з Рівненською госпітальною радою обговорюють у Кабміні

Скандал з формуваннмя госпітальної ради у Рівному вийшов на рівень Кабінету міністрів України. Так міністр охорони здоров`я шокована виборами госпітальної ради на Рівненщині переконана, що створення незалежних та дієвих госпітальних рад під загрозою. Саме тому вона звернулась до Прем`єра Володимина Гройсмана з вимогою втрутитися і ситуацію та забезпечити процес відкритого і публічного обрання кандидатів до госпітальних рад. 

 - Отримала від Громадська Рада при МОЗ України тривожного листа щодо формування госпітальні рад при госпітальних округах.
Госпітальна рада - це є дорадчий орган, який надаватиме рекомендації громадам, як краще зорганізувати роботу мережі медзакладів у госпітальних округах. Проте зараз створення незалежних та дієвих госпітальних рад під загрозою.
Процес формування рад проходить закрито та без залучення представників громадськості. До списків кандидатів потрапляють лише місцеві керівники, їхні кандидатури навіть не обговорюються в медичних комітетах місцевих рад, процес не висвітлюється в ЗМІ. Вважаю неприпустимим, що до органу, який створений для посилення суспільного контролю, не потрапляють кандидати, які власне і є представниками суспільства.
Вдячна Громадські раді МОЗ, що оперативно повідомили про проблему. Задля вирішення ситуації, я звернуся до Прем’єр-міністра Volodymyr Groysman з проханням направити доручення до органів місцевого самоврядування та голів обласних держадміністрацій, проконтролювати процес створення госпітальних рад при госпітальних округах, забезпечити його прозорість та публічне висвітлення, - пише Уляна Супрун. 
 


Нагадаємо, що на минулій сесії Рівнеради питання госпітальної ради відклали на довивчення. Адже склад пропонованих кандидатів обурив громаду. Чиновники рекомендували до сладу громадського дорадчого органу самих себе. Так до складу ради планували обрати начальника обласного управління охорони здоров`я Юрія Осіпчука, начальника міського управління охорони здоров`я Віктора Іськіва, заступника міського голови Рівного Галину Кульчинську. 

Як би мала працювати працювати госпітальна рада в ефірі телеканалу РТБ розповіла заступник міського управління охорони здоров`я Вікторія Покоєвчук:

 

0
Політика Здоров'я # МОЗ # Юрій Поліщук # Госпітальна рада Рівного
Найцікавіші матеріали
26
Місто на Рівненщині "вибухнуло" водою та фарбами
Цьогоріч, 21 липня, у Водної битви ювілей – 5й рік поспіль жителі Здолбунова об’єднуються з метою мокро та весело провести час на свіжому повітрі.
0
Читати далі
48
"Зброя та вибухівка". Карний розшук на Рівненщині виявив нарколабалаторію
Селище Квасилів, що на Рівненщині.
0
Читати далі
1866
Кінематографісти збирають кошти на фільм про загиблого героя АТО
Підтримайте
0
Читати далі
64
Управління поліції на Рівненщині прийняло поповнення
0
Читати далі
67
На Рівненщині відбувся табір "Навколо світу за 10 днів"
ПЛАСТ
0
Читати далі
86
На Рівненщині горіло два авто, одне належить АТОвцю
Підпали.
0
Читати далі
58
Іван Миськовець: "Баскетбол 3х3 набирає обертів і в Україні, і за її межами"
Кілька тижнів тому у Китаї фінішував Чемпіонат Світу з баскетболу 3х3. В складі збірної України виступало одразу двоє рівнян - Іван Миськовець та Віталій Шорсткий.
0
Читати далі
74
На Рівненщині пенсіонерка насіяла маку
На земельній ділянці жительки Дубенщини правоохоронці нарахували 1480 рослин маку
0
Читати далі
55
Активісти «Кримської діаспори Рівненщини» дослідили, наскільки жителі області орієнтуються у своїх правах
Цю тему вони вивчали упродовж 5 місяців.
0
Читати далі