У Рівному більше не буде онкологічного диспансеру

У Рівному більше не буде онкологічного диспансеру
0
1379
0
У Рівному більше не буде онкологічного диспансеру

У Рівненському обласному онкологічному диспансері триває реорганізація. Відповідно до вимог медичної реформи заклад перетворюється неприбуткове комунальне підприємство. Крім того невдовзі диспансер може змінити назву на Рівненський протипухлинний центр. Про це на медичній комісії Рівненської обласної ради розповів головний лікар закладу Григорій Максимяк.

- Зараз бурхливо змінюється законодавство в сфері медицини. Відповідно до всіх новацій диспансеризація як термін виключена з медичної документації, а назва диспансер є застарілою. Крім того назва протипухлинний центр є більш делікатною і не так однозначно асоціюється з онкологією. Крім того така зміна допоможе нам приймати і пацієнтів з інших регіонів,-  мотивував таке рішення пан Масимяк перед депутатами обласної ради.

Рішення про реорганізацію та зміну статуту онкодиспансеру депутати мають ухвалити на черговій сесії облради 27 липня.  Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства розглянула питання щодо реорганізації 8 таких медзакладів. Йдеться про обласний шкірно-венерологічний диспансер, обласну стоматологічну поліклініку, обласну станцію переливання крові, обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. В.Поліщука, обласний онкологічний диспансер, обласний перинатальний центр, обласний госпіталь ветеранів  війни та Острозьку обласну психіатричну лікарню.

Існування закладів охорони здоров’я у формі комунальних установ більше не є доцільним, позаяк медична реформа передбачає  їх автономізацію. Тому законодавець надав право комунальним закладам охорони здоров’я реорганізовуватися шляхом перетворення в комунальні некомерційні підприємства. Автономізація розширює свободу в питаннях управління та фінансування. Автономні заклади зможуть самостійно залучати необхідних фахівців, впроваджувати нові технології, перерозподіляти кошти для фінансування поточних і стратегічних потреб, а також легально продавати ті медичні послуги, які не увійдуть до затвердженого базового безкоштовного пакета.

0
Політика Суспільство # Григорій Максимяк
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
51
Рятувальники Рівненщини отримали три нових автомобілі
0
Читати далі
200
Поліції дозволили штрафувати «євробляхерів»
0
Читати далі
140
Відомо, хто проходить в Рівнеоблраду
0
Читати далі
106
В Україні зафіксована найбільша добова кількість COVID-інфікованих з початку пандемії
0
Читати далі
150
На Рівненщині занедбаний будинок культури перетворили на сучасну школу
0
Читати далі
639
З понеділка Рівне – в «червоній» зоні: що дозволено, а що буде під забороною
0
Читати далі
164
Уряд підвищив виплати сімейним лікарям
0
Читати далі
148
Рівненський «Авангард» тепер коштуватиме понад 500 мільйонів
0
Читати далі
286
Два міста та шість районів Рівненщини з понеділка в «червоній» зоні
0
Читати далі