У Рівному поліклініки перетворять на комунальні підприємства

У Рівному поліклініки перетворять на комунальні підприємства
0
1394
1
У Рівному поліклініки перетворять на комунальні підприємства

 Громадськість, влада та головні лікарі домовилися про співпрацю в частині переходу до автономізації бюджетних закладів охорони здоров’я Рівного – перетворення їх на комунальні некомерційні підприємства. Про це стало відомо на засіданні круглого столу організованого Радою реформ Рівного та БО «Мережа 100 % життя Рівне», на якому обговорювали перші кроки до автономізації медичних закладів.

Нагадаємо 30 січня набув чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Тепер медичні заклади мають стати комунальними некомерційними підприємствами, щоб мати змогу укласти договори з Національною службою здоров’я України, яка закуповуватиме в них, за гроші з Державного бюджету, медичні послуги для пацієнтів.

- Ми всі дійшли згоди, що не варто відкладати цей процес й необхідно вже приступати до роботи. Розпочинаємо з трьох центрів первинної медичної допомоги Рівного: «Центральний», «Північний» та «Ювілейний». Для цих закладів необхідно розробити нові статути. Якщо все буде добре, то вже до липня ми отримуємо три заклади в новому статусі й з новими можливостями, – розповів Євген Новицький, представник БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне»

В результаті реформи медична допомога в цих закладах буде безоплатною для пацієнта, але платною для держави. Крім того, як неприбуткові підприємства, заклади не будуть платниками податку на прибуток і зможуть самостійно розпоряджатися отриманими коштами. У тому числі, вільно встановлювати розмір заробітної плати для медичних та інших працівників. Зарплатня медика залежатиме від кількості пацієнтів, яких він обслуговує й повинна зрости в 6 разів.

1
# медична реформа
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
2274
Опублікували новий рейтинг кандидатів в крісло мера Рівного: хто перемагає на місцевих виборах
1
Читати далі
116
В Україні масово «поклали» сайти Нацполіції
0
Читати далі
509
Рівненщина – в топі найкращих областей в Україні
0
Читати далі
4791
«На Рівненській атомці відбувся викид шкідливих речовин»: на РАЕС спростували інформацію про аварію
1
Читати далі
733
У Рівному ремонтують місток через Устю
0
Читати далі
724
Лукашенко «по-тихому» склав присягу президента
0
Читати далі
5583
Сьогодні десяток вулиць Рівного та п’ять навколишніх сіл залишаться без світла
3
Читати далі
121
Siri заговорить українською? Apple шукає українськомовного фахівця для голосового помічника
0
Читати далі
258
Рівненські гімнастки відкрили змагальний сезон
0
Читати далі