39% українців готові робити щеплення від коронавірусу, якщо вакцина буде доступна в аптеках, не готові - 56%, свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 14-16 січня 2021 року.
За умови, що щеплення буде безоплатним, готові вакцинуватися вже 43% опитаних, тоді як не готові - 52%. Противників вакцинації переважно більше серед представників середньої вікової групи (30-49 років), жінок, жителів малих міст і тих, хто не боїться захворіти, зазначається в результатах дослідження.
При цьому підтримка безоплатної вакцинації в динаміці впала: в листопаді 2020 року безоплатне щеплення підтримували 55% респондентів. Зате кількість тих, хто готовий зробити щеплення платною вакциною, дещо зросла.
Посилення карантинних заходів (введення т.зв. локдауну) з 8 до 24 січня 2021 року підтримують 51% опитаних, протилежної думки - 46%. Підтримка цієї ініціативи серед населення знизилася - в грудні її підтримували 56%).
40% вважають, що це введення карантину зменшить рівень захворюваності (в грудні - 52%), 55% - протилежної думки. Навіть серед тих, хто підтримує локдаун, третина не вважає його ефективним.
16% респондентів вважають, що вже перехворіли або хворіють на коронавірусну хворобу COVID-19, 80% респондентів вважають, що не хворіли, 4% не змогли відповісти на запитання.
Порівняно з попередніми хвилями опитувань зафіксовано суттєве зниження занепокоєння через те, що респонденти особисто або їхні близькі захворіють на коронавірусну хворобу: в листопаді побоювання захворіти висловлювали 57% опитаних, а в січні - вже 40%, побоювання можливого захворювання близьких і рідних висловили 78% респондентів, у листопаді було 87%. Більше непокояться з приводу можливого захворювання старші опитані й жінки.
51% респондентів часто цікавляться новинами про коронавірус, 26% цікавляться ними іноді, 12% - рідко. Взагалі не цікавляться цією інформацією 10% опитаних. Більше інтересу до таких новин проявляють люди старших вікових груп. У динаміці актуальність новин про коронавірус поступово знижується.
Загалом 14-16 січня методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів було опитано 1 600 респондентів віком від 18 років і старше. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2,4%.
За матеріалами Іnterfax
Читайте також: На Рівненщині перевірять ціну на газ
Читайте також: П’ять вулиць Рівного та дев’ять навколишніх сіл завтра будуть без світла
Читайте також: Зарплати вчителів виростуть на 20%