Найчастіше на вулиці у Рівному викидають собак великих порід. Таку інформацію мають волонтери та представники комунальних служб, які опікуються тваринами. Серед котів безхатьками стають «помилки» недобросовісних розплідників.
1 листопада у Рівному відбувся перший забіг із собаками, який мав би привернути увагу до бездомних тварин та зібрати певну суму на для їхніх потреб. Суспільне вирішило дізнатись, які ж тварини найчастіше опиняються на вулиці.
У Рівному діє стерилізаційний центр при «КАТП-1728». Там безпритульних тварин тримають певний час після стерилізації і якщо новий власник не знайдеться – відпускають назад у місто. Так вимагає законодавство.
Завідувачка Центру Наталія Ющук каже: конкретних цифр щодо викинутих собак не має, адже обліку порід не ведуть. Вона змогла виділити дві породи, опираючись на власні спостереження.
«Найбільше серед породистих тварин на вулицях – вівчарки та хаскі. Вівчарки при неправильному розплоді та догляді часто хворіють. Хаскі хочуть бігати, їм не місце в квартирі», – каже Наталія Ющук.
У 2020 році на стерилізацію до Центру потрапило близько двох сотень собак та півтори сотні котів. Близько 90% тварин – безпородні.
У Рівному проблемами тварин опікується кілька організацій. Серед них – «Благодійний фонд Іннеси Шишкіної по захисту безпритульних тварин». Його керівниця каже: саме породистих тварин рівняни позбуватися не дуже спішать, адже цуценята дорого коштують. Але найчастіше безхатьками стають безпородні собаки великих розмірів.
— Варто зазначити, що якщо у собаки є ознаки породи, але немає документів, то це безпородна собака. Люди бачать гарну картинку по телевізору, беруть собі собаку, а коли награються, виросте вище коліна – то й виганяють, – каже Інеса Шишкіна.
Вона додала, що її список порід-безхатьків складається з вівчарок, лабрадорів, хаскі та лайок. Вівчарок рівняни позбуваються тоді, коли собака досягає старечого віку. А от решта названих порід мають "бродячий" характер, тому нерідко самі втікають з дому через бажання бігати, – каже Інеса Шишкіна.
— Ми не знаходили собак бійцівських порід – ротвейлерів, пітбулів. Навіть метисів. Людям потрібно перестати обирати улюбленця за красою, а варто спочатку дізнатися про особливості породи. В квартирі тримати собаку, яка має бігати – то вона «рознесе» всю квартиру, – каже волонтерка.
Серед котів волонтерка Олена Грабовська, яка займається прилаштуванням безпритульних кішок, виділила дві породи: метиси британців та російської голубої кішки.
— Несвідомі заводчики позбуваються кошенят. У дорогих порід при неправильній в’язці народжують хворі, скалічені кошенята. Саме їх потім знаходять волонтери, – каже Олена Грабовська.
Зооволонтерка додає, що коробки з кошенятами почали підкидати під двері волонтерам. На її думку така причина людської поведінки – у безкарності.
За матеріалами: Суспільне.
Читайте також: В центрі Рівного триває масштабна реконструкція
Читайте також: «Укрзалізниця» скасовує продаж квитків у «червоних» зонах та змінює маршрути потягів
Читайте також: Копу, який у Рівному стріляв у велосипедиста повідомили про підозру