Яких тварин найчастіше викидають у Рівному

Яких тварин найчастіше викидають у Рівному
0
Яких тварин найчастіше викидають у Рівному

Найчастіше на вулиці у Рівному викидають собак великих порід. Таку інформацію мають волонтери та представники комунальних служб, які опікуються тваринами. Серед котів безхатьками стають «помилки» недобросовісних розплідників.

1 листопада у Рівному відбувся перший забіг із собаками, який мав би привернути увагу до бездомних тварин та зібрати певну суму на для їхніх потреб. Суспільне вирішило дізнатись, які ж тварини найчастіше опиняються на вулиці.

У Рівному діє стерилізаційний центр при «КАТП-1728». Там безпритульних тварин тримають певний час після стерилізації і якщо новий власник не знайдеться – відпускають назад у місто. Так вимагає законодавство.

Завідувачка Центру Наталія Ющук каже: конкретних цифр щодо викинутих собак не має, адже обліку порід не ведуть. Вона змогла виділити дві породи, опираючись на власні спостереження.

«Найбільше серед породистих тварин на вулицях  вівчарки та хаскі. Вівчарки при неправильному розплоді та догляді часто хворіють. Хаскі хочуть бігати, їм не місце в квартирі», – каже Наталія Ющук.

У 2020 році на стерилізацію до Центру потрапило близько двох сотень собак та півтори сотні котів. Близько 90% тварин  безпородні.

У Рівному проблемами тварин опікується кілька організацій. Серед них – «Благодійний фонд Іннеси Шишкіної по захисту безпритульних тварин». Його керівниця каже: саме породистих тварин рівняни позбуватися не дуже спішать, адже цуценята дорого коштують. Але найчастіше безхатьками стають безпородні собаки великих розмірів.

— Варто зазначити, що якщо у собаки є ознаки породи, але немає документів, то це безпородна собака. Люди бачать гарну картинку по телевізору, беруть собі собаку, а коли награються, виросте вище коліна – то й виганяють каже Інеса Шишкіна.

Вона додала, що її список порід-безхатьків складається з вівчарок, лабрадорів, хаскі та лайок. Вівчарок рівняни позбуваються тоді, коли собака досягає старечого віку. А от решта названих порід мають "бродячий" характер, тому нерідко самі втікають з дому через бажання бігати, – каже Інеса Шишкіна.

— Ми не знаходили собак бійцівських порід  ротвейлерів, пітбулів. Навіть метисів. Людям потрібно перестати обирати улюбленця за красою, а варто спочатку дізнатися про особливості породи. В квартирі тримати собаку, яка має бігати  то вона «рознесе» всю квартиру,  каже волонтерка.

Серед котів волонтерка Олена Грабовська, яка займається прилаштуванням безпритульних кішок, виділила дві породи: метиси британців та російської голубої кішки.

— Несвідомі заводчики позбуваються кошенят. У дорогих порід при неправильній в’язці народжують хворі, скалічені кошенята. Саме їх потім знаходять волонтери, – каже Олена Грабовська.

Зооволонтерка додає, що коробки з кошенятами почали підкидати під двері волонтерам. На її думку така причина людської поведінки – у безкарності.

За матеріалами: Суспільне.

Читайте також: В центрі Рівного триває масштабна реконструкція

Читайте також: «Укрзалізниця» скасовує продаж квитків у «червоних» зонах та змінює маршрути потягів

Читайте також: Копу, який у Рівному стріляв у велосипедиста повідомили про підозру

0
Найцікавіші матеріали
На Рівненщині чоловік без посвідчення водія перекинувся у тракторі і загинув
0
Читати далі
У Рівненській прокуратурі відреагували на скандал з пенсією керівника
0
Читати далі
На Рівненщині продовжують розбудовувати мережу ЦНАПів
0
Читати далі
140 підприємців Рівненщини підключилися до першого онлайн-діалогу бізнесу з владою
0
Читати далі
У Рівному чоловік пошкодив меморіальну дошку
0
Читати далі
Україна може стати 33 або 35 членом НАТО
0
Читати далі
Вже 26 виробників з Рівненщини до програми «Національний кешбек»
0
Читати далі
На Рівненщині голову громада та депутата міської ради викрили на хабарі
0
Читати далі
Рівненська ОДА запроваджує щотижневу комунікаційну платформу для діалогу влади з бізнесом
0
Читати далі