На території Республіки Білорусь лісогосподарські підприємства проводять осушення боліт. На превеликий жаль, час від часу це стосується і заповідних територій. Так, Поліський лісгосп розпочав будівництво водовідвідних каналів на території унікального заказника Альманські болота. Заказник примикає до кордону з Україною, по інший бік якого знаходиться Рівненський природний заповідник – одна з найцінніших природоохоронних територій Українського Полісся, пише Соцпортал.інфо
Разом з тим, нарікаючи на те, що з українського боку в білоруські болота приходять стихійні пожежі, білоруські лісівники розпочали т.зв. комплекс протипожежних заходів у заказнику, що полягає у будівництві через болота доріг та мережі каналів, що мають регулювати рівень води. Сьогодні, це найбільша загроза для збереження унікального заказника. Проте, ця загроза стосується не лише білоруської природної перлини, а й української. Адже природний комплекс верхових боліт в цій частині Полісся має поверховий стік з боку України до Білорусі, у річки, що впадають до р. Прип’ять з білоруського боку. Інакше кажучи, створення мережі осушувальних каналів з білоруського боку кордону призведе до осушення території з українського боку, тобто до висихання боліт у Рівненському природному заповіднику.
Екологи ЕПЛ проаналізували відомості про пожежі на природних і сільськогосподарських угіддях в районі розташування Рівненського заповідника і Альманських боліт за останні 5 років. Таке дослідження здійснити стало можливим завдяки даним аерокосмічної зйомки Національного космічного агентства США. Дійсно, за 5-річний період на територія заказника «Альманські болота» сталась низка пожеж», проте переважна більшість з них були наслідком місцевих загорянь і не заходили з території України.
Таким чином, під приводом вигаданої загрози, що начебто походить з українського боку, Поліський лісгосп Брестської області планує знищити природну цілісність унікального заказника, що охороняється на міжнародному рівні. Крім того, така діяльність загрожує збереженню Рівненського природного заповідника в Україні.