Відколи відремонтували дорогу у провулку Шпанівському в Рівному, все більше водіїв скорочують собі ним шлях із мікрорайону «Північний» до залізничного вокзалу. При цьому знак, що обмежує швидкість, автомобілісти часто ігнорують. А от тротуарів, по яких би люди могли безпечно пересуватися, тут немає. Про це пише "РВ". Зі своєю проблемою мешканці неодноразово зверталися до влади, навіть перекривали рух вулицею. Але «лежачого поліцейського» чи знака «Житлова зона» рівняни так і не добилися.
Більш заможні городяни в таких випадках часто намагаються обмежити рух транспорту самостійно. Наприклад, у приватному секторі бульвару Хмельницького ще два роки тому хтось розмістив на 200 метрах дороги понад десяток «лежачих поліцейських». А наприкінці травня цьогоріч місто сколихнув скандал із встановленням шлагбаума на вул. Пекарській — при в'їзді до кварталу, де на сусідній вулиці мешкає міський голова Володимир Хомко. Сусіди зібрали на шлагбаум 32 тисячі гривень. Але довелося його демонтувати — бо незаконний. Ініціатору — мешканцю одного з тамтешніх будинків довелося сплатити штраф. А от чи не єдиний у місті шлагбаум, що має дозволи, розташований біля особняків на вулиці Котляревського. Тут до нього вже давно звикли — і таксисти, і студенти сусідніх вишів, і екстрені служби.
Сергій Коханюк, начальник сектора організації дорожнього руху управління патрульної поліції Рівного:
— Єдиний орган, що може дати мешканцям такий дозвіл — це міська рада. Можу лише сказати, що підстави покласти у провулку Шпанівському «лежачого поліцейського» відсутні: поряд немає школи, пішохідного переходу чи аварійного перехрестя. А патрульні не можуть чергувати біля того провулка постійно, хіба проїжджати тим маршрутом кілька разів на день. Тож якщо мешканці наполягають на тому, що дорожній знак або примусові обмежувачі руху їм все-таки потрібні, все одно мусять звертатися саме до міської влади, а не до поліції. Так само, якщо рівняни захочуть встановити біля своїх домівок шлагбаум, без погодження з міською радою це зробити неможливо. Тому патрульні й вручили припис про демонтаж отого шлагбаума на вулиці Пекарський, який почали встановлювати наприкінці травня. За таке — штраф у розмірі 510 гривень. Якщо ж його спробують облаштувати без дозвільних документів повторно, то знову складемо протокол.