25 квітня, напередодні Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС Олексій Муляренко зустрівся з чорнобильцями. Голова ОДА запевняє, лише під час діалогу з ліквідаторами можна буде досягнути чималих результатів у вирішенні нагальних проблем.
«Цьогоріч для Рівненщини на соціальне забезпечення постраждалих передбачено близько 300 мільйонів гривень, а це на третину більше, аніж торік. До того ж за новими, прозорими, правилами відбувається процедура оздоровлення – у 2017 році вперше для чорнобильців застосували такий підхід, коли людина може сама вільно вибирати санаторій. Водночас, потребує оновлення процес організації дитячого харчування. Адже нерідко тендери тривають до півроку», - наголосив Олексій Муляренко.
Відтак, проблеми з організацією дитячого харчування потрібно вирішувати, переконаний очільник області. Щоб зрушити справу з мертвої точки Олексій Муляренко доручив своєму заступнику підготувати проектного листа до Мінсоцполітики із пропозицією внести зміни в процедуру.
Водночас чорнобильці попросили посприяти у вирішенні питання щодо розробки плану території, де знаходяться їхні земельні ділянки. Вирішили – ОДА клопотатиме перед обласними депутатами щодо виділення коштів на впорядкування цих територій, адже там знаходяться ділянки також і афганців, і учасників АТО.
Нагадаємо, на Рівненщині нині проживає понад 340 тисяч громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед яких: понад вісім тисяч осіб, віднесених до 1 категорії, три тисячі ліквідаторів 2 – 3 категорій, та понад 105 тисяч потерпілих дітей. Також на Рівненщині близько третини пенсіонерів отримують виплати за «чорнобильським» законодавством, з них 700 ліквідаторів з інвалідністю.
Територія п'яти районів - Володимирецького, Дубровицького, Зарічненського, Рокитнівського та Сарненського - відноситься до радіоактивно забрудненої від наслідків Чорнобильської катастрофи.