Над проектуванням незавершеного корпусу обласного онкодиспансеру нині активно працюють фахівці Рівненської філії ДП «Діпромісто».
Де розмістяться заплановані поліклінічне та хірургічне відділення, оглянув заступник голови ОДА Віталій Ундір.
«Зараз проектанти трудяться над перетворенням довгобуду у сучасну будівлю. Очолює цю роботу керівник організації Роман Семенченко. Це компетентний фахівець, який є автором проектів перинатального центру, Володимирецької райлікарні, а також спорткомплексу на Макарова у Рівному. Загалом проектування об’єкту – це дуже важливий етап. Адже від цього залежить подальші будівельні роботи та успішна робота закладу», - підкреслив Віталій Ундір.
Зараз медустанова має 3 корпуси – хірургічний та радіологічний корпуси, блок забезпечення. Пацієнти тут проходять діагностику та власне лікування. Торік в онкодиспансері отримали допомогу майже 8 тисяч людей, у тому числі не лише з Рівненщини. Лікарі за рік провели близько 5 тисяч операцій.
Загалом онкодиспансер розрахований на 230 місць. Проте є величезна потреба у їх збільшені. У цьому переконаний головний лікар онкодиспансеру Григорій Максим’як:
«Зараз не працюють лінійні прискорювачі у Києві та Львові. Тому до нас на лікування їдуть пацієнти чи не з половини України. Окрім того, наша установа – єдина,у якій лікують дітей з народження до 8 років».
Корпус розпочали будувати майже 20 років тому, але роботи так і не завершилися. Будівельні норми змінилися, проект застарів. Роботи відновили вже цього року.
Планується, що хірургічне відділення у новому приміщенні міститиме 4 сучасних операційних.
«Деякі операції тривають 5-6 годин, а це об’ємні та серйозні хірургічні втручання. Тому вони мають проводитися у сучасних операційних, які працюють за новітніми технологіями. Саме тому проектування робитимуть відповідно до нових державних будівельних норм. Врахувати необхідно все – від стерильності приміщень до циркуляції повітря», - підкреслив Роман Семенченко.
Також у новій будівлі з’являться додаткових 40 ліжко-місць. Після того, як проектанти виготовлять документацію, її надішлють на експертизу. У разі ж позитивного висновку – будівельники візьмуться до роботи. Загалом цього року з обласного бюджету на будівництво другого пускового комплексу другої черги обласного онкодиспансеру спрямували майже 10 мільйонів.