В Україні ледь не кожен високопосадовець вважає "священним обов'язком" заявити про ботьбу з корупцією. Говорять чиновники на цю тему охоче й багато. Однак усе розмовами і завершується.
Видання Наші гроші проаналізувало чим завершилися історії щодо хабарництва, котрі опинилися на розляді у суддів у 2016 році. Минулого року було винесено 335 вироків за статтею одержання неправомірної вигоди 362 особам. Станом на 16 лютого набули силу 217 вироків (222 осіб). Утім, за гратами опинилися лише... п'ятеро.
У переліку інтернет-видання опинилося і декілька прізвищ із Рівненської області. Наприклад, умовне позбавлення волі одержала в.о. начальника реєстраційної служби в Острозі Галина Іванова. Виправдальний вирок (щоправда він іще не набув сили) одержав і Василь Безушко сільський голова с. Буща (Здолбунівський район).
Головний спеціаліст з Держінспекції сільського господарства в Рівненській області В’ячеслав Гусарук окрім штрафу та позбавлення права обіймати посади додатково був позбавлений і рангу держслужбовця.
Від себе додамо, що немає результату і в резонансних корупційних справах. Наприклад, щодо колишнього заступника голови Рівненської ОДА Тараса Пустовіта, якого "прінялі" ще у 2015 році.
Читайтет також: У Рівному постмайданівського чиновника судитиме дочка регіонала
Екс-начальник департаменту соціального захисту населення адміністрації Ольга Підкидач уже навіть судиться стосовно незаконного, на її думку, звільнення.
Досі триває справа священника, голови с. Зоря Михайло Олійник, котрого взяли "на гарячому" улітку 2016 року - чоловік навіть встиг на день поновитися на роботі.
Читайте також: Боротьба з корупцією на Рівненщині – імітація процесу