Про це повідомила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО)
У своєму звіті про стан клімату в південно-західній частині Тихого океану за 2022 рік організація заявила, що рівень води в деяких районах підвищується приблизно на чотири міліметри на рік, що трохи перевищує середній глобальний показник.
Це означає, що низинні території, як-от Тувалу та Соломонові Острови, із часом можуть опинитися під водою. Це знищить сільськогосподарські та придатні для життя землі.
Генеральний секретар ВМО Петтері Таалас заявив, що підвищення температури води у східній і центральній частині Тихого океану, яке відбулося цього року, дуже вплине на інші частини океану.
«Це матиме великий вплив на південно-західну частину Тихого океану, оскільки це часто пов’язано з вищими температурами, руйнівними погодними умовами та більшою кількістю морських хвиль і відбілюванням коралів», — сказав він.
Що передувало?
Торік у регіоні Тихого океану зафіксували 35 стихійних лих, зокрема повеней і штормів, які забрали життя понад 700 людей. Ці небезпеки безпосередньо торкнулися понад восьми мільйонів людей.
Хоча кількість зареєстрованих стихійних лих у регіоні у 2022 році зменшилася порівняно з 2021-м, масштаби економічних збитків через повені та погодні явища зросли, йдеться у звіті ВМО.
Збиток від повеней, зокрема в Австралії та на Філіппінах, становив 8,5 мільярда доларів США, що майже втричі перевищує показник попереднього року.