Сьогодні, 19 жовтня, Верховна Рада схвалила реформу медицини. “За” проект закону “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” (6327) у другому читанні та в цілому проголосували 240 депутатів. Про це пише dt.ua.
Екстрена медична допомога, термінова хірургія і лікування після екстреної допомоги залишаться безкоштовними для українців, заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в кулуарах парламенту.
“Вся екстрена медична допомога і хірургія або лікування після екстреної допомоги будуть оплачуватися державою… Будуть безкоштовними і після 2020 року для пацієнта такі види медичної допомоги: екстрена медична допомога, паліативна допомога, лікування дітей до 16 років, пологи і медреабілітація”, – сказала вона.
Супрун також нагадала, що в 2018-2019 роках друга і третя ланки медичної допомоги залишаться безкоштовними для пацієнта, і система в зазначений період змінюватися не буде. А з 2020 року держава буде оплачувати таку допомогу через субвенцію.
“Вже в наступному році будуть оприлюднені тарифи для лікарів першої ланки – педіатрів, сімейних лікарів та лікарів загальної практики. На другій і третій ланках це почнеться з 2020 року. Але формулу, за якою будуть розраховуватися тарифи, я сподіваюся, ми зможемо оприлюднити до кінця поточного місяця”, – розповіла в.о. міністра.
Крім того, вона нагадала про пілотний проект, який реалізують наступного року: “На 2018 рік ми заклали пілотний проект – 112 млн гривень на оплату трансплантології нирок тут, в Україні, а не за кордоном”.