Продовжуємо знайомити наших читачів із карантинною буденністю рівненських спортсменів. Цього разу ми поспілкувалися із керівником Рівненської міської федерації кікбоксингу ВАКО Романом Кролем.
На скільки відчутно вплинув карантин на рівень підготовки рівнян?
В нас сильна команда і ми знайдемо інструменти реалізації намічених планів Стратегічної Ради міської Федерації. Наш підхід і бачення працює. В Рівному за останні три роки почав з'являтися серйозний ринговий показник з кікбоксингу ВАКО. Міжнародні результати є у вихованців Івана Хащівського із «Ліги Чемпіонів FCLC»: Дудник Ігор, Орел Владислав, Леоновець Дмитро. Це наші рівняни. Посилила команду чемпіонством Кубків Європи у 2020 серед дорослих Мартинюк Аліна. Також, Тотовицький Вадим та «свіжий» КМС Падитель Максим з «Праджату».
Карантинні заходи затвердженні на державному рівні. Це важливий крок до перемоги над пандемією, але плата за це - детренований стан, з якого доведеться виходити до двох місяців. І які б не були прописані тренувальні програми для занять вдома - це провалля рівня міжнародної підготовки. Такі реалії.
В Рівному є члени національної збірної з кікбоксингу ВАКО – перша категорія пріоритетності в неолімпійських видах. Вони кудись готуються у 2020 році?
Всі змагання скасовані, і по Україні, і по світу. Але федерація ВАКО перенесла і зафіксувала два основні старти. У жовтні Чемпіонат Європи по дорослим та у листопаді Чемпіонат Світу серед юнаків та юніорів. Якщо європейські країни відкриють кордони – полетимо. Гадати не будемо. Спостерігаю за тим, як будуть розгортатися події з показниками COVID-19, вивчаю офіційні ресурси і постанови Мінспорту і КабМіну.
Що для Вас Всесвітні Ігри і чи є в Рівному кандидати на участь?
Всесвітні Ігри – це Олімпіада серед неолімпійських видів спорту. Кікбоксинг ВАКО входить в перелік видів, що включений до їх програми проведення. В Рівному зараз один дорослий спортсмен, котрий в жовтні буде боротися, в першу чергу, за ліцензію – це 20-річна Мартинюк Аліна.
Як щодо чемпіонатів Рівного з кікбоксингу ВАКО? Минулого року на базі «Динамо» бачили чимало спортсменів і глядачів. Як буде далі у нинішньому році?
У мене є чітке розуміння, що у Мінспорту немає стабільності і ресурсів для якісної реалізації своїх завдань в рамках роботи своєї статутної діяльності. Дуже важливо зараз «не просісти» і продовжити втілювати своє покликання і завдання, для котрого нас обрали і назначили. В нас реально сильна команда. Маємо підтримку заступниці міського голови Кульчинської Галини, начальника управління спорту міста Шевчука Сергія, друга і партнера федерації - Куриса Романа, підтримка управління НФК «ВАКО» та директора департаменту неолімпійських видів спорту – Бідного Матвія та інших. І не зважаючи на вже втілений секвестр бюджету і порізаний сектор видатків розвитку спортивної діяльності – ми будемо робити спортивні івенти. Думаю, тут навіть не варто пояснювати важливість цієї роботи.
Чим зараз зайнята міська федерація?
Акцент уваги нашої команди - дистанційна підготовка. Наші вихованці ізольовані в лісових масивах, де нема скупчення людей. Прописана програма для роботи. Хоч би так. Головне, не дозволити впасти збірникам в детреновану фазу. Процес адаптований відповідно до умов сьогодення. Академія рефері проводить вебінари по правилам рингових дисциплін. Також зайняті науково-методичною роботою.