Про це повідомило Центральне командуванні США.
Загалом йдеться про понад 5 тисяч автоматів АК-47, кулеметів, снайперських гвинтівок, РПГ-7 та понад 500 тисяч набоїв калібру 7,62 мм.
Американський уряд отримав право власності на цю зброю ще 1 грудня 2023 року через цивільні позови Міністерства юстиції США проти КВІР Ірану. Зазначається, що військові США вилучили цю зброю та боєприпаси під час огляду чотирьох суден з 22 травня 2021 року по 15 лютого 2023 року.
За даними Центрального командування США, вони передавались КВІР повстанцям-хуситам у Ємені в порушення резолюції Ради Безпеки ООН.
Хто такі єменські хусити?
Це рух шиїтів-зейдитів, який діє на території Ємену — країни в південно-західній Азії. Країну омиває Аравійське море на сході та Червоне море на заході — контроль над входом у Червоне море є стратегічно важливим для країни. З 2011 року в Ємені триває громадянський конфлікт, панівні позиції зараз в руху хуситів: вони контролюють, зокрема, столицю — Сану.
Попри те, що зараз рух більш відомий як воєнізоване угруповання, починали хусити як теологічний рух, який проповідував толерантність і мир.
17 січня Сполучені Штати внесли угруповання до переліку міжнародних терористичних організацій після їхніх нападів у Червоному морі та Аденській затоці на військові сили країни й міжнародні судна протягом останніх місяців.
А що з допомогою від США?
У США підготували законопроєкт, який передбачає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів. Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Для того, щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників. Більшість у цій палаті становлять республіканці, які протистоять ухваленню нової допомоги Україні.
Цей законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційній політиці. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Проте він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Нині республіканці також працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні. Зокрема, туди можуть внести пункт про допомогу Україні в «кредит».