Не дарма кажуть, "Лікарі лікують тіло, а мистецтво - душу". Доказ тому - дводенна виставка унікальних картин наших воїнів, які повернулись з війни - представлена у Міському Будинку Культури.
Рівняни протягом 24-25 квітня зможуть побачити 100 різних унікальних експонатів - від намальованих картин до художнього розпису ящиків з-під снарядів.
Арт-терапія, яку щотижня у четвер проводять в Клеванському медзакладі для бійців волонтери не лише допомагає долати труднощі зі здоров’ям, проводити реабілітацію, але й розкривати неймовірні таланти військових.
Волонтер, організатор виставки Вікторія Шинкаренко розповіла, що далеко не всі роботи дійшли на сьогоднішню виставку та представлені роботи належать не лише бійцям з Рівненщини, а всієї України. А також зазначила, що у Англію поїдуть значно більше експозицій.
Фото Олександр Харват
"Я не єдиний організатор даної виставки, адже дуже багато людей допомагали нам й докладали максимум зусиль, аби вона відбулась. Ідея цієї виставки виникла за ініціативи діаспори міста Лідс, вони постійно допомагають не лише нашим військовим, а й опікуються дітками. Вони побачили, що ми виставляємо світлини з арт-терапії у Фейсбук та попросили ці роботи взяти на свою виставку - аукціон, яка приурочена Дню вишиванки, адже в них буде своя подія. Але хлопці не лише в Клевані малюють, пишуть книжки, вишивають бісером, роблять ляльки, тому я написала в себе на сторінці повідомлення, й нам передали роботи зі всієї України. Власне, сьогодні вони тут представлені, однак ще не все дійшло, у Англію поїде значно більше експозицій" - розповіла Вікторія Шинкаренко.
Танкіст, боєць 28 бригади Олексій Скиба, позивний "Алекс" розповів, що мистецтво, яке вже саме по собі є засобом від дипресії, фізичного та душевного болю лікує краще будь-яких ліків.
"Потрапляєш у госпіталь.. білі стіни..вічно кричущий від болю сусід.. все це дуже сильно угнітає і коли з`являються дівчата - художниці разом з ними з`являється можливіть вилити душу, відволікаєшся від своїх проблем, просто отримуєш можливість самореалізації та на мить забути про все".
Він розповів, що його улюблена картина сьогодні не представлена, але є дві, які належать його пензлю. І кожен четвер наче свято.
"Тут мало моїх картин. Я зазвичай їх комусь дарую. Взагалі наші зустрічі з художницями - це дуже весела подія. Це обов`язкове чаювання, смаколики та жарти. Тому й картини виходять такими веселими, радісними. Ми кожного разу з нетерпінням чекаємо четвер, щоб нарешті зустрітись й щось нове створити. Взагалі ніколи раніше не малював, тому сам дивуюсь, як воно виходить" - розповів Олексій Скиба.
За його словами малюнок "Око" не завершений. Адже у самій зіниці, автор хотів намалювати ще щось таке, що з близька могло сприйматися по-іншому, наприклад колючий дріт. За його задумом, здалеку можна побачити звичайне око, а вже з іншого ракурсу підійшовши ближче- інший сенс малюнка.
До слова, на виставку також прийшли мами загиблих бійців. Лариса Андріяшева, мама загиблого бійця Сашка Андріяшева прочитала вірш, який написала сама.
Намалюю я небо й колосся,
Щоб задумане все в нас збулося,
Намалюю я квітку чарівну,
Не хочу думати про війну.
Намалюю я сонце у небі,
Щоб Бог нам послав все що треба.
Намалюю травинку у полі,
Побажаю всім щастя і долі.
Намалюю пташинку у лузі,
Щоб зустрілись найкращі друзі.
Намалюю веселі лиця, нехай скоріше війна скінчиться.
Варто зазначити, що взагалі перший вірш жінка написала на наступний день після загибелі сина.