Громадськість та влада обговорювали як не перетворити Рівне на "шанхай"

Громадськість  та влада обговорювали як не перетворити Рівне на
0
487
0
Громадськість  та влада обговорювали як не перетворити Рівне на "шанхай"

У Рівному відбувся круглий стіл «Конструктивний діалог влади й громади щодо просторового перетворення міста» за участі представників архітектурно-урбаністичної сфери, будівельної галузі, місцевої влади, громадських активістів, небайдужих громадян та журналістів.

Метою заходу стало обговорення перспектив налагодження конструктивного діалогу між владою та громадськістю у питаннях просторового розвитку Рівного, а також окреслення ефективних способів співпраці у напрямку планування змін міста.

Начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова пояснила важливість включення мешканців до прийняття рішень та поділилась власним досвідом комунікації влади й громади. Зокрема, у Львові при плануванні просторових змін проводяться щонайменше дві консультації з мешканцями для врахування їх думки.

Участь у круглому столі взяли також представники Рівненської міської ради та депутатського корпусу. Зокрема, заступник міського голови Рівного Віталій Герман акцентував на тому, що влада готова до співпраці з мешканцями. «Законодавством не передбачені публічні консультації у сфері містобудування та архітектури. Проте, на сьогодні, є запит громадянського суспільства щодо необхідності обговорення питань просторового розвитку міста і міська рада готова йти на діалог. Будь–який розвиток міста відбувається успішніше, якщо він проходить на підставі конструктивного діалогу, а не конфліктів. Ми готові до співпраці.»

Також Віталій Герман додав, міський голова передав об’єкти благоустрою для управління містобудування та архітектури: «Раніше цим займалося управління ЖКГ. Від сьогодні ми разом з управлінням капітального будівництва будемо проводити конкурси, громадські обговорення, щоб почути думку рівнян - як саме вони бачать розвиток нашого міста».

Депутатка Рівненської міської ради Людмила Туровська також підтримала пропозицію налагодження діалогу.

Про те, чому конструктивна взаємодія влади та громадськості є ефективною основою для розвитку міста наголосив керівник РОО ВГО «Громадянська мережа ОПОРА», представник «Ради реформ Рівного» Андрій Токарський. Зокрема, він розповів про налагодження цієї взаємодії за допомогою впровадження інструменту публічних консультацій: «З грудня місяця ми працюємо над розробкою проекту Положення «Про публічні консультації», де не звужуємося лише щодо просторових питань. Цей документ дає важливість участі мешканців щодо прийняття важливих для громади рішень».

Завідувач кафедри міського будівництва та господарства НУВГП Олександр Ткачук вказав на важливості комунікації з владою.

У підсумку учасники круглого столу дійшли висновку, що влада й мешканці мають одну спільну мету – зробити місто кращим, залучивши до цього процесу архітектурно-урбаністичну спільноту та мешканців міста. 
Крім цього, важливим залишається дотримання принципу конкурсних засад на проектування, а також щоденна комунікація з владою для досягнення максимальної прозорості та комплексності прийнятих рішень.

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефонами:
(067)3603296, Пінчук Олена, керівник проекту;
(096)1691419, Чудінович Олена, менеджер зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ

Захід проводиться за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права (проект «Посилення коаліції РПР») в рамках виконання проекту «Ефективне управління та роль мешканців», який впроваджується Рівненської обласною організацією Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА».

0
Політика # рада реформ рівного
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
103
На Рівненщині група розбійників здійснила напад на автозаправну станцію
0
Читати далі
14
Поради рівнянам: Як вибрати перший автомобіль?
0
Читати далі
40
У Сарнах під час пожежі в будинку ледь не згоріла жінка
0
Читати далі
206
Півтори сотні каратистів у Рівному здавали екзамени (ФОТО)
У Рівному відбувся 13 традиційний будо-табір Рівненської обласної федерації кйокушінкаі карате Унія України. У міроприємстві було взяло участь 165 бійців, а також весь інструкторський склад РОФККУУ.
0
Читати далі
132
Рівненські рятувальники діставали тварину, що потрапила в біду
0
Читати далі
116
На Рівненщині чоловік зізнався у вбивстві племінника
0
Читати далі
98
Навчання у школах Рівненщини відбуватиметься за електронними підручниками
0
Читати далі
118
Рівненські тхеквондисти з медалями та кубком повернулися з Мінська
В Білорусі у Мінську відбувся міжнародний турнір "Кубок столиці 2018" з тхеквондо ВТФ.
0
Читати далі
175
У Вараші змагалися волейболісти двох областей
Вже в тридцять друге у Вараші відбувся традиційний волейбольний турнір присвячений професійному святу атомників – Дню енергетика.
0
Читати далі